Bu zafer Türkiye'nin: Batı deviremediği Maduro'yla petrol pazarlığına oturuyor

ABD arka bahçesi Venezuela'da 2 yıl önce büyük bir darbe girişimi yapmıştı. Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil o gün yaptığı değerlendirmede bunun Milli Görüş derin dünya devleti ile Siyonizm arasında bir güç testi olduğunu belirtmişti.

İşte o testi Türkiye kazandı. Geçkil, Maduro'nun Türkiye ziyareti sonrası yaptığı açıklama üzerine şu değerlendirmeyi yapmıştı:

"ABD arka bahçesi Venezuela'da açıktan pervasızca Devlet Başkanı Maduro'ya karşı darbe girişimi başlattı. CB Erdoğan dik dur arkandayız dedi ve ABD Maduro'yu deviremedi. Seçimi de kazanan Maduro kaç yıldır iktidarda. Maduro şimdi Türkiye'yi ziyaret ediyor. Bu ziyaret tabiidir ki kesnizani takiyeci Zümre'nin yüreğine oturuyor. İllüzyoncu medya ve akademiyası da ziyareti önemsiz göstermek için perdeleyip karartıyor. Türkiye'nin, arka bahçesi Venezuela'da ABD'nin bileğini bükmesinin gururunu Türkiye hissedemiyor, yaşayamıyor. Bu toplum da bu gururu hak etmiyor."
- GEÇKİL - 

İşte Batı şimdi  Türkiye'nin desteği sebebiyle bileğini bükemediği Maduro karşısında diz çöküyor.

Avrupa 2 yıl sonra Venezuela'dan petrol almak için masaya oturuyor.

Reuters'ın haberine göre İtalyan enerji şirketi Eni'nin Venezuela'dan sipariş ettiği petrolü taşıyan 650 bin varillik dev petrol gemisi yola çıkmaya hazırlanıyor.

Teslimatın gerçekleşmesi durumunda bu, iki yılın ardından Venezuela'nın Avrupa'ya ilk petrol ihracatı olacak.

İkinci tanker de hazırlanıyor

Reuters'ın haberine göre Venezuela ikinci bir tankerin hazırlıklarını da yapıyor. Bu teslimatın da İspanyol enerji şirketi Repsol için hazırlandığı belirtiliyor.

ABD Mayıs ayında Venezuela'ya uyguladığı bazı yaptırımları gevşetme kararı almıştı.

Bu kapsamda Amerika Birleşik Devletleri Chevron'a, Eni'ye ve Repsol'a Venezuela'da gaz ve petrol üretimini başlatmaları için lisans vermişti.

Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı Delcy Rodriguez, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bolivarcı Venezuela hükümeti, ABD'nin, Avrupalı ve ABD'li petrol şirketlerine Venezuela'daki operasyonlarını müzakere etmek ve yeniden başlama yetkisi verdiğine yönelik haberleri doğruladı ve onayladı." ifadesini kullanmıştı.

İşte bu zafer Türkiye'nin zaferi... İllüzyoncu medya ve akademiya kararttığı için toplum bu gerçekleri göremiyor.

El-Aziz - Ensonhaber -O.G. 

- El-Aziz Gazetesi, Analiz bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/11170601/bu-zafer-turkiyenin-bati-deviremedigi-maduroyla-petrol-pazarligina-oturuyor