The Economist Taliban yönetimini övdü!

The Economist, Afganistan İslam Emirliği'nin(Taliban) bundan önceki yönetimlerde yaygın olan kurumlardaki yolsuzluk ve rüşvet olaylarını tamamen bitirdiğini bu yüzden 680 milyon dolar olan vergi gelirlerinin 1,7 milyar dolara çıkarıldığını ve yönetimin yazılım ve teknolojik alt yapıyı güçlendirdiğini yazdı. Oysa Türkiye'deki Sabetayist Dönme medya ve akademiyasına göre Taliban ilkeldi, yobaz ve gericiydi!

Silah kullanmak ve savaşmak dışında devlet yönetimi, idaresi ve birikimi hatta kadrosu olmayan Taliban'ın ( Afganistan İslam Emirliği) bu kadar dış ve iç düşman faktörün neden olduğu olumsuzluklara rağmen ülkeyi başarıyla idare etmesi imkansızdır! The Economist'in bile hayran olduğu bu üstün siyasi akıl, Türkiye'ye aittir.

Rusya, Afganistan İslam Emirliği'ni(Taliban) tanımaya hazırlandığını ilan etti. Rusya'yı Türkiye düşmanı gibi göstermek için olağanüstü çaba gösteren Takiyeci Sabetayist Zümre medya ve akademiyası bakalım bu hamleye ne diyecek? Acaba Putin'i radikal dinci ilan ederler mi?

***

Papa’ya Putinci diyorlar

Papa Francesco, Rusya'nın Ukrayna'yı işgal için NATO tarafından kışkırtıldığını, bazı ülkelerin silah satışı ve test etme çabasının savaşın nedeni olduğunu ifade etti. Papa bu düşünceleri nedeniyle, küresel sermaye medyası tarafından, "Rus yanlısı, Putinci" olmakla suçlandı! Takiyeci Zümre medya ve akademiyası da aynı suçlamayı ülkemizde yapmıştı!

***

Fatih Erbakan D-8'i unutmuş!

Küresel Siyonist Haçlı hegamonyasına karşı son 2 asırda kurulan tek uluslararası organizasyon D-8'lerin Erbakan tarafından kuruluşunun 25'nci yıl dönümü. Fatih Erbakan, futbol takımlarının şampiyonluklarını unutmuyor ama D-8'i unutmuş! Hatırlatın da belki D-8'ler ile ilgili bir iki tweet atar sözde Milli Görüş lideri!

***

Rusya'yı düşman ilan ediyor. Aldanmayın.

Türkiye'nin Suriye'deki terör örgütü YPG/PYD'ye yönelik yapmayı düşündüğü yeni operasyon ile ilgili Rusya'dan yapılan olumsuz açıklamalar, Türkiye düşmanlığı olarak değerlendirilemez. Rusya'nın iç siyasi dengeleri ve Esad rejimiyle olan ilişkilerinin bozulmamasına yönelik hamlelerdir. Ancak her konuyu çarpıtan, iğdiş eden Takiyeci Sabetayist Zümre medya ve akademiyası, Rusya'yı düşman ilan ediyor. Aldanmayın.

***

Türkiye için tarım arazisi kiralayacak

Türkiye, Latin Amerika ve 10 Afrika ülkesinde iklimsel üretimi yapılamayan tarım ürünlerini yetiştirmek için tarım arazisi kiralayacak. Dünyanın gıda üretimi, ulaşımı ve tedariki noktasında büyük bir krize doğru sürüklendiği bir süreçte mükemmel bir hamle bu.

***

"CHP, Atatürk'ün CHP'si değil"

CHP'nin eski Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, " CHP, Atatürk'ün CHP'si değil" diye diye dilinde tüy bitti. El-aziz olarak biz de bu gerçeğe vurgu yapıyoruz. Selanikli Sabetayist Kemalcılar ile Dersimli Kemalcılar arasındaki kavganın nedeni bu.

***

HDP açık ittifak istiyor

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, " Müzakere, açık diyalog ve müzakere ile ortak aday fikrini destekliyoruz. Bu ifadelerimiz karşılık bulamazsa kendi adayımızla seçime gireceğiz" dedi. Oysa İsrail ve takiyeci Sabetayist Zümre oligarşi, HDP'nin Millet İttifakı'nın açık değil; gizli/saklı bir öğesi olmasını istiyor.

***

Devlet Bahçeli'nin toplantılarına 3 maymunu oynuyorlar

Devlet Bahçeli'nin her hafta grup toplantısında Türkiye düşmanı dış/iç ihanet şebekelerine attığı füzelere 3 maymunu oynayan illüzyoncu medya ve akademiyası, Selanik Dönmesi Meral Akşener'in ne kadar saçma, sakil, süfli ve idiot sözleri varsa hepsine muhteşem fikir muamelesi yapıyor.

***

Zelensky’i satmaya başladı

Rusya'ya karşı Ukrayna'yı destekleyen ABD ve Avrupa, savaşın seyri Batı medeniyetinin iflasına doğru evrilince hepsi birden Zelensky’i satmaya başladı. Joe Biden ile Zelensky arasındaki söz düellosunun kaynağı budur. Zelensky, daha önce defalarca İstanbul mutabakatına ters yönde politika izledi. Ama yakında Türkiye'nin kapısını çalar.

***

Tüm sığınmacıları Ruanda'ya gönderme kararı

İngiltere, ülkede bulunan tüm sığınmacıları Ruanda'ya gönderme kararı aldı. Türkiye de Lozan'da mübadele ile ülkemize yerleşen Selanik Dönmesi Sabetaycı Zümre mülteciler için böyle bir karar alabilir mi?

***

CB Erdoğan'ın TÜSİAD ile ilgili söylemlerine kaç kişi destek çıkacak?

CB Erdoğan'ın Türkiye'deki İsrail'in (Takiyeci Sabetayist Zümre) tetikçisi, operasyon çocuğu TÜSİAD'a söylediği gerçeklere destek olmayan kim olursa, sıfatı, kimliği her ne ise siyaseten, vatan ve millet sevgisi, milli ve yerli duruş noktasında tam bir çöplüğe dönüşmüştür. CB Erdoğan'a canı gönülden bravo diyor, şahsım adına teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.

CB Erdoğan'ın TÜSİAD ile ilgili söylemlerine, tavrına AK Parti Grubu'ndan ve yandaş medya'dan kaç kişi sahip çıkacak? Ben diyorum ki bir kaç kişiyi geçmez! Takipçisi olun, bakalım yanılacak mıyım?

O.G.

- El-Aziz Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/11157734/the-economist-taliban-yonetimini-ovdu