Altaylı oyunu bozdu Nebati sansür yaygaracılarıyla dalga geçti

Türkiye'de her türlü ihaneti aleni işleyen, terör örgütü PKK'yı bile açık açık destekleyip mağaralarında bizzat röportaj yapan Zümre illüzyoncu medya ve akademiyası aynı zamanda Türkiye'de özgürlük yok, diktatörlük var yaygaraları koparıyor.

Bunun için de kendilerinin yazıp oynadığı senaryoları hayata geçiriyor. Sonuncusu geçen hafta yaşandı. Show TV'de yayınlanan Güldür Güldür Show Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'yi konu alan bir skeç çekip sonra da yayınlamamıştı.

İllüzyoncu medya ve akademiya olayı iktidarın sansür uyguladığı şeklinde topluma yansıtsa da oyunu gazeteci Fatih Altaylı bozdu. Altaylı skecin sansür yüzünden değil TV'nin yayınlamak istememesinden ötürü kaldırıldığını söyledi.

Oyun bozulunca skeci yayınlamak zorunda kalan Nebati skecini ilk paylaşan ise yine Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati oldu. Nebati böylece ülkede özgürlük yok, sansür var, tek adam rejimi diyenlerin yüzüne de iyi bir tükürük göndermiş oldu.

Show Tv'de yayınlanan Güldür Güldür Show programında Sağlık Bakanı Fahreddin Koca'nın ardından Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin taklidinin de yapıldığı bir skeç yayınlandı.

"GÜLDÜM AMA GÖZLERİMDEKİ IŞILTIYI GÖREMEDİM"

Bakan Nebati, sosyal medya hesabından söz konusu skecin fragmanını paylaşarak "Keyifle izledim, güldüm ve eğlendim ama gözlerimdeki ışıltıyı göremedim" yorumunu yaptı.

O.G.

- El-Aziz Gazetesi, Analiz bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/10226301/altayli-oyunu-bozdu-nebati-sansur-yaygaracilariyla-dalga-gecti