Can Ataklı saydırdı: CHP aldıktan sonra İstanbul'a bir çivi çakılmadı

CHP'nin İstanbul'u aldığı ilk gün gün Fox TV "25 yıllık Milli Görüş belediyeciliği bitti" manşetini atmıştı. O güne kadar AKP ve Milli Görüş adını bir arada anmayan, ayrıştıran Zümre'nin kanalı Fox elde ettikleri zafer sonrası ise AKP'nin kaybını Milli Görüşçülerin kaybı olarak verdi. Hem de Milli Görüş'ün partisi Saddetçilere CHP'yi destekleterek.

İşte İstanbul'da Milli Görüş belediyeciliğinin bitişi böyle kutlanmıştı ama geçen süreç Milli Görüş belediyeciliğinin ne büyük nimet olduğunu ortaya koydu.

Zira Erbakan 94 seçimlerinde aldığı belediyelerle Türkiye'yi hizmet belediyeciliği ile tanıştırmış Ankara, İstanbul gibi şehirler bugünkü modern kimliğine o sayede ulaşmıştı.

İşte İmamoğlu İstanbullulara kısa süre içinde Milli Görüş belediyeciliği ile CHP belediyeciliğinin farkını çok güzel gösterdi.

Can Ataklı da bunu gündemine aldı.

Ataklı'nın gündemi İmamoğlu'ydu ama esas eleştirdiği CHP Belediyeciliğinin başarısızlığıydı. Ataklı, CHP aldıktan sonra İstanbul'da hizmet yapılmadığını söyledi, bir tek çivi bile çakılmadığını belirtti.

İşte Can Ataklı'nın o açıklamaları:

Bir dizi hata yaptı İmamoğlu seçildiği günden bu yana. N'aptı seçildi. Haftasına kalktı gitti Bodrum'da tatile. Bazen denk de gelir. İstanbul'da yağmur sel oldu. Adam ne dedi? 'Benim özel hayatım yok mu kardeşim' dedi ve bunu hastalıklı CHP'li kesim bunu kabullendi ve yaygara kopardı. Kusura bakmayın daha belediye başkanlığına seçileli bir ay olmuş. Neyin nesi bu? Biz işe bile girdiğimizde bir dönem tatil vs düşünmezsin. Arkadan Elazığ depremi oldu. Depreme gitmişken oradan bir de Sarıkamış'a gitti. Bir tarafta acıları paylaşmaya gidiyorsun ondan sonra kayak yapmaya gidiyorsun. Aynı kibir aynı tepeden bakma. Yine CHP'nin hastalıklı kesimi 'yine dokunmayın. Helal olsun falan' dedi. İstanbul'da kar yağdı. Kardeşim yalan söyledi adam. İstanbul Belediye Başkanı'nın bu kadar egosunun şişmesinin neden budur.

'BALON PATLADI ARKADAŞ'

Şimdi gelelim son olaya. Bir anlamda iyi oldu. Balon patladı arkadaş. Belki de İstanbul'a bundan sonra çivi bile çakılmadığının ve bu belediyenin İstanbul'a hiçbir hizmet vermediğini anlatmaya başlayacaktır muhalif isimler. Ben iki kez söyledim yoğun bir saldırıya uğradım. İstanbul'a bir şey yapılmadı ki. Bana söyleyin. Trafikte mi bir rahatlama var? Yeni bir bina mı yaptılar? Yeni bir yol mu açtılar? İstanbul giderek daha da eskileşen bir şehir.

El-Aziz - Beyaz Gazete - O.G.

- El-Aziz Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://el-aziz.com/haber/10197899/can-atakli-saydirdi-chp-aldiktan-sonra-istanbula-bir-civi-cakilmadi