Matrix 4'ün yayın tarihinde aksama olmayacak...

Orijinal Matrix serisinde dublör olarak görev alan Chad Stahelski ve David Leitch’in Matrix 4 ekibine katıldığı açıkladı. İkili, Matrix 4’te görev alan oyuncu ve dublörlere dövüş ve koreografi eğitim verecek.

2000'li yılların en iyi aksiyon filmlerinden olan Matrix serisinin yeni filminin çalışmaları devam ediyor. Koronavirüs salgını sonrası birçok filmin vizyon tarihi ertelenmiş olmasına rağmen Matrix 4’ün vizyon tarihi değişmediği gibi filmin kadrosuna yeni isimler katıldığına dair haberler de gelmeye devam ediyor.


Yapılan son açıklamayla 'orijinal' Matrix serisinde dublör olarak görev yaptıktan sonra kariyerine yönetmen olarak devam eden Chad Stahelski ve David Leitch, Matrix 4’ün kamera arkası ekibine katıldı.


Matrix 4’e katılışı ile ilgili açıklama yapan Stahelski, “Orijinal üçlemenin hayranıysanız, bunu da seveceksiniz” dedi. Matrix 4 ekibinin kendilerinden koreografi ve bazı fiziksel eğitimler için yardım istediklerini söyleyen Stahelski, filmin bazı yerlerinde yardım ettiğini sözlerine ekledi. Stahelski, Dave Leitch’in de filmin bazı bölümlerine yardım ettiğini düşündüğünü söyledi. 


Matrix 4 oyuncu ve dublörlerine dövüş ve koreografi konusunda yardım eden Chad Stahelski ve David Leitch, bu alanlarda dünyanın en iyileri arasında sayılıyor. Stahelski ve Leitch’in başarılarının yanında orijinal Matrix serisinde de yer almış olması, ikilinin Matrix 4’te yapım ekibinde yer almasını daha da anlamlı hale getiriyor. 


Matrix serisinin yeni filmi olacak Matrix 4 eğer bir aksilik olmazsa 21 Mayıs 2021’de vizyona girecek. Orijinal serinin sonunda Neo ve Trinity karakterleri ölmüş olmasına rağmen Keanu Reeves ve Carrie Anne Moss, Matrix 4’te yer almaya devam ediyorlar. 


Matrix 4’le ilgili ortaya çıkan bilgiler filmin yıldızının Jessica Henwick olacağını gösteriyor. Henwick’in yanında Jada Smith, Jonathan Groff, Yahya Abdul Mateen, Neil Patrick Harris ve Toby Onwumere de filmin kadrosunda yer alacak. FİLM MADDENİN OLMADIĞINI VE BİR KURTARICININ DÜNYAYA HAKİM GÜÇLE MÜCADELESİNİ ANLATIYORDU


Erbakan'ın Harun Yahya külliyatında yer alan maddenin olmadığı gerçekliği pek çok kitabında işlenmişti. Madde diye algıladığımız şeylerin elektrik sinyallerinden ibaret olduğu gerçekte maddenin olmadığı anlatılan kitaplardaki bu bilgiyi en can alıcı şekilde anlatan Matrix serisi yayınlandığı dönemde dünyada çok büyük ses getirmişti.


O dönem Harun Yahya külliyatına Matrix Felsefesi adlı bir kitabın da eklendiği notunu düşerek filmin önemli bir yapım olduğuna dikkat çekelim.


Yine 3 seri halinde yayınlanan ve dördüncüsünün 2020 Mayıs ayında vizyona gireceği duyurulan Matrix Filminde dünyayı algılarla yöneten hakim güce karşı gerçeklerle mücadele eden bir kurtarıcı ve mücadelesi anlatılıyor.

DİĞER HABERLER