THY’den 15 ayın rekoru: Güzel günlere daha güçlü uçuyoruz

THY’den 15 ayın rekoru: Güzel günlere daha güçlü uçuyoruz

2021’in ilk 5 ayında Avrupa hava sahasında en çok uçuş gerçekleştiren havayolu olan bayrak taşıyıcı Türk Hava Yolları, dünkü 863 uçuş ile son 15 ayın en yüksek günlük uçuş sayısına ulaştı. THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, “Türk Hava Yolları güzel günlere çok daha güçlü şekilde dönüyor” dedi.

2021 yılının ilk 5 ayında Avrupa hava sahasının en çok uçuş gerçekleştiren havayolu olan bayrak taşıyıcı Türk Hava Yolları (THY), önceki gün gerçekleştirdiği 863 uçuş ile pandemi sürecini de kapsayacak şekilde son 15 ayın en yüksek günlük uçuş sayısına ulaştığı öğrenildi.


THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, “Aynı anda bulutların üzerinde olan THY uçaklarının sayısı arttıkça biz mutluluk ve gurur duyuyoruz. Bayrağımızı taşırken kurduğumuz hayallerimiz pandemi nedeniyle türbülansa girse de sonuçlar gösteriyor ki Türk Hava Yolları güzel günlere güçlü şekilde dönüyor” dedi.TURKISH CARGO’NUN YILDIZI PARLIYOR


Açıklamada “2020’de Turkish Cargo pazar payını yüzde 4.7’ye çıkardı, hava kargo taşıyıcıları arasındaki sıralaması ise 8’den 6’ya yükseldi” denildi. 2020 yılının ilk çeyreğinde yüzde 4.6 olan pazar payını 4,8’e yükselten Turkish Cargo’nun sektör ortalamasının yüzde 63,4 olduğu kargo doluluk oranında yüzde 82.2’lik güçlü bir rakama ulaştığı bildirildi. THY’nin 18 adet yolcu uçağını da kargo taşımalarında kullandığı belirtildi.

DİĞER HABERLER