-

GENEL BAŞKAN NE DERSE İTAAT EDİLİR DİYENLERE

Bir süredir Saadet Partisinde bir itaat ve biat tartışmasıdır gidiyor. Lider ve Genel Başkan kimse ona itaat edilir, söyledikleri ve yaptıkları sorgulanmaz! şeklinde İslam fıkhının neresinde yazılı ol

GENEL BAŞKAN NE DERSE İTAAT EDİLİR DİYENLERE
Büyütmek için resme tıklayın

Saadet Partisi’nde oynanmak istenen yeni oyun...

GENEL BAŞKAN NE DERSE İTAAT EDİLİR DİYENLER’E!

Bir süredir Saadet Partisi’nde bir itaat ve biat tartışmasıdır gidiyor. “Lider ve Genel Başkan kimse ona itaat edilir, söyledikleri ve yaptıkları sorgulanmaz!” şeklinde İslam fıkhının neresinde yazılı olduğu belli olmayan bir anlayış dikte ettiriliyor.

Evet; ortada gerçekten İslam’ın ortaya koyduğu istişare yöntemleri ve bu istişareye ehil insanların katılımıyla bir insan lider seçilirse itaat edilir. Ancak yaptığı yanlışlar kendisine söylenir, aynı yanlışlar devam ettiği müddetçe yapılan o yanlışta kendisine itaat edilmez tam tersine yaptığı hatalar söylenir, itiraz edilir.

Pekâlâ, Milli Görüş’te lider olduğunu söyleyen Sn. Oğuzhan Asiltürk İslam’ın öngördüğü istişare usullerine göre mi seçilmiştir?

Cennet mekan Erbakan Hocamızın Milli Görüş hareketinin liderliğine seçilişi ile kıyaslayacak olursak, bu soruya verilecek olan cevap kesinlikle HAYIR’ dır.

Zira hocamız, hocası merhum Mehmed Zait Kotku Hocaefendinin de bulunduğu dönemin önemli İslam alimlerinin katıldığı bir toplantı sonucunda istişare edilerek hareketin başına geçmiş, yani ulema tarafından seçilmiştir. Tüm bu hoca efendiler kendisine itaat edeceklerini de dile getirmişlerdir. Sn. Oğuzhan Asiltürk ise 120 kişinin katılması gerekirken 50 kişinin olduğu parti GİK toplantısında 35 kişinin oyu ile kendisini lider ilan etmiştir. Hem sayısal, hem de bu oyları kullanan arkadaşların ilmi-İslami bilgileri açısından bu seçimin kadük olduğu ortadadır.

Dediğimiz gibi lider seçiliş süreci tüm ayrıntıları ile fıkıha uygun olsa dahi, bu lider yanlış yapmaya başladığı ve bu yanlışta ısrar ettiği müddetçe kendisine bu konularda da itaat edilmez, edilemez...

Şimdi bazı arkadaşlarımız diyorlar ki, “Liderin yaptığı yanlış onun liderliğine halel getirmez!”

İslam’ın 6. Halifesi olan Yezid hepimizin malumu Peygamber efendimizin (s.a.v.) biricik torunu Hz. Hüseyin’i şehit etmiştir. Şimdi kim çıkıp diyebilir ki, yaptığı bu hareket Yezid’in halifeliğine halel getirmez. Kim diyebilir ki, bu Yezid’e herkes itaat ve biat etmeliydi. Kim diyebilir ki Hz. Hüseyin halifeye itaat etmeyip karşı çıkarak hata etmiştir, günah işlemiştir. Ve kim bugün o da bir halife idi diyerek çocuğuna Ömer, Ebubekir, Ali, Hüseyin gibi Yezid ismini verebilir…

Orada katliam var, bu günle nasıl kıyaslanabilir diye sorabilirsiniz. Bu gün de Sn. Oğuzhan Asitürk’ün ortaya koyduğu söylemler Fatih Erbakan ve ailenin diğer üyelerini manen yok etmeye yöneliktir.

Cennet mekan hocamızın aziz hatırasına karşı yapılanlar Fatih Bey’e karşı yapılanlardan çok daha ağırdır. Zira gerek Sn. Genel Başkan Mustafa Kamalak beyin ve Sn. Oğuzhan Asiltürk’ün konuşmalarına dikkatle bakacak olursak asıl hedef dolaylı olarak Erbakan’dır.

Zira Sn. Genel Başkan Kamalak, son katıldığı İstanbul İlçe Başkanları toplantısında şu ifadeleri kullanmıştır:

“Konutta bulunan bir kasada Erbakan hocamızın sağlığında ve kontrolünde nakit olarak teşkilata ait 33 MİLYON TL (33 TRİLYON) bulunmaktaydı. Hocamız bu parayı avukatları aracılığı ile çocuklarına bıraktı. Çocukları da avukatta bulunan bu kağıdı alıp imha ederek bu parayı zimmetlerine geçirdi ve teşkilata vermedi.“ Bu sözler üzerine bir ilçe başkanımız genel başkana hitaben “ sn genel başkanım, madem hocamızın kontrolünde böyle bir para vardı da neden Erbakan hocamız trilyon davasının borcunu ödemek için illerden ve İstanbul’un ilçelerinde para toplamalarını istedi” şeklinde bir soru yöneltti. Sn. Genel Başkan bu zor soru soru karşısında “ ben bu konuyu tam olarak bilmiyorum, Oğuzhan ağabeyden duymuştum, kendisi daha iyi biliyor” diyerek kendi açtığı konuyu kendisi kapatma yoluna gitmiştir.

Şimdi sorulması gereken sorulardan birini ve en önemlisini ilçe başkanımız sormuştur. Zira genel başkanın konuşmasında asıl hedef sözde teşkilata ait olan 33 MİLYON TL’yi teşkilata değil de çocuklarına bıraktığı dile getirilmiştir. Başka bir soruyu da biz soralım. 33 MİLYON TL ne kadarlık bir alanı kaplamaktadır ve bu kadar parayı alacak kasanın büyüklüğü ne olmalıdır? Bu büyüklükte bir kasa bir dairede tutulabilir mi? Bu soruyu iddianın ne kadar temelsiz ortaya konulduğunu daha iyi anlayabilmeniz için soruyorum.

Oğuzhan Asiltürk’ün de 1 senedir iddialarının asıl merkezinde cennet mekan hocamız bulunmaktadır.

Şimdi gelelim asıl olarak bu yazıyı yazmamızda ve bu başlığı atmamızda ki gayeye. Genel Başkan’a her şart ve durumda uymamız lazım diyen sevgili teşkilat mensuplarımız. Sn Genel Başkan geçen hafta içerisinde Fethullah Gülen cemaatinin organize ettiği Türkçe olimpiyatları için ülkemizde bulunan çocukları makamında ağırladı. Ve bu ziyaret sırasında yaptığı konuşmada şu sözleri dile getirdi.

“ Fethullah Gülen Hocaefendi'yi de özlediklerini ifade eden Kamalak, Hocaefendi ile Erzurum'da üniversitede bulunduğu dönemde zaman zaman görüştüklerini anlattı.

Kamalak, ''Çok önemli bir iş yaptığının elbette şuurundayız, farkındayız. Kim ne derse desin eğitim alanında, diplomasi alanında devletin yapamadığı bir görevi ifa ettiğini düşünüyorum. İnşallah Türkiye'de hocamızı tanıtıcı gerekli müesseseler oluşması lazım diye düşünüyorum. Takdirle izliyoruz. Birileri yahut bazıları eleştiriyor olabilir. Ama netice itibarıyla bu eleştiriler de normaldir'' diye konuştu.”

Şimdi Sn genel başkan Fethullah Gülen’i özlediği ve takdirle izlediği için biz bütün teşkilat mensupları olarak özlemek ve takdir etmek zorundayız. Fethullah Gülen’i teşkilatlar olarak tanıtmak ve insanlara anlatmak gibi bir görevimiz var bundan böyle. Özellikle her şartta itaat söyleminin öncüsü İstanbul İl Başkanı Sn. Selman Esmerer ve her fırsatta Fatih Erbakan’a "yalancı" diyerek dolaşan Hüseyin Oruç, Fethullah Gülen’e sevgi programları organize etsinler.

Ancak her ne hikmetse bizzat genel merkez tanıtım başkanlığı Sn. genel Başkan’ın bu açıklamayı yaptığı ziyareti görmezden gelerek konu ile ilgili haberi resmi internet sitesine girmemiştir. Bu da sayın genel başkana karşı açıkça cephe alındığını gösteriyor ki, genel merkez tanıtım başkanı Sn. Birol Aydın’ın tüm programları yasaklanmalı ve kendisini buna rağmen programa çağıran teşkilatlar derhal görevden alınmalıdır.

Her şartta itaat diyorsanız eğer, yapılması gerekenler bunlardır. Kaynak: [email protected] Cennet Mekan Erbakan hocamızın “Ilımlı İslam” ile alakalı yaptığı açıklama:

Ilımlı İslam Ne Demektir Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN

16 Haz 2012 - 23:59 - Milli Görüş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

01

ismail çakır - dr fatih erbakan sürmeneye geliyor 30aralık 2012 sürmene trabzon kongre ye katılım ve duyurmanız için teşekkür ederim

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 16 Haziran 23:59