- 23 Haz 2013 - 22:19

MİLLETVEKİLİ BALIK VE ALPAY’DAN STADYUM AÇIKLAMASI

3 yılı aşkın zamandır Elazığ gündeminde olan yeni stat meselesi her geçen gün bir başka polemik konusu olmaya devam ediyor...

+1
Büyütmek için resme tıklayın

Milletvekilleri Sermin Balık ve Şuay Alpay’dan

STADYUM AÇIKLAMASI 3 yılı aşkın zamandır Elazığ gündeminde olan "yeni stat" meselesi her geçen gün bir başka polemik konusu olmaya devam ediyor. Elazığ STK'ların yaptığı açıklamalara tepki veren siyasiler stat polemiklerine ayrı bir boyut kazandırırken, mesele adeta arapsaçına dönmüş durumda.

Konuyla ilgili açıklama yapan Milletvekillerimizden biri Bakan Suat KILIÇ’ın söylediği sözlerin tamamen gerçek dışı olduğunu iddia ederken, bir diğeri ise yapılan açıklamayı tevil etme çabasına girdi.

Bu arada günah keçisi ilan edilen ise Elazığspor Kulüp Müdürü Ali Topal’dan başkası değil…

Resmi internet sitesinden Elazığspor Yönetim Kurulu imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, Kulüp Müdürü Ali TOPAL’ın, “Yönetimin bilgisi dışında” Bakan Suat KILIÇ’tan bir talepte bulunduğu ve bu nedenle de konunun kamuoyuna yanlış aksettirildiği belirtilirken, gerek Elazığspor Yönetim Kurulu’nun duyurusunda, gerekse “süreç devam ediyor” diyen iki milletvekilinin açıklamalarında sürecin hangi aşamada olduğundan bahsedilmemesi ise dikkatlerden kaçmıyor.

Yeni stadyuma en başından beri mesafeli duran AK Parti Milletvekillerinin meseleye ilişkin bir arpa boyu yol alamadıkları yapılan açıklamalardan ortaya çıkarken, Şuay ALPAY statla ilgili yeni bir açılım yaptı. ALPAY, eğer kamuoyunda ağırlık kazanırsa eski stadın tribün kapasitesinin arttırılabileceği ve kale arkalarının da kapatılabileceği yönünde bir teklif ortaya attı!..

Çok değil 1 yıl öncesine gidilirse meselenin yürüdüğü mecra daha iyi anlaşılır. İşte Kanal 23 Spor Servisi’nin hazırladığı Elazığ’a yeni stat projesi ile ilgili ibretlik video:

Bu da El-Aziz Video Servisi'nden; Tarih 11 Haziran 2012 yani bundan 1 yıl 11 gün öncesi. Sayın Şuay Alpay’ın aynen bugün “tereddüt yok!” diyerek tekrar ettiği ancak bir arpa boyu yol alınmayan yeni stat konusunda yaptığı açıklama:

Ve Bugün... BALIK/ “Açıklama gerçek dışı”

Geçtiğimiz hafta yayınlanan haberlere Milletvekili Sermin Balık’tan yalanlama geldi. Milletvekili Balık geçtiğimiz hafta basında yer alan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın “Elazığ Stadyumu'na 5 trilyon para harcadık. Elazığ stadında olan zemin Arenada yok. Elazığ'dan bu konuyla ilgili bir ses gelmesi lazım. Kulağa fısıldamakla olmaz. Oluşturun kamuoyunu getirin talebinizi değerlendirelim. Ama bu konuyla ilgili Elazığ'dan bir ses gelmeli." açıklamasının gerçek dışı olduğu belirtti.

Facebook üzerinden bilgilendirme yapan ve Elazığ stadyumu konusunda çalışmaların devam ettiğini belirten Milletvekili Balık şöyle dedi;

“Kıymetli Elazığlı hemşerilerim stadyum ile ilgili yazılı ve görsel medyada yer alan Gençlik Spor Bakanımız Sayın Suat KILIÇ’ a ait olduğu söylenen açıklamalar Kesinlikle gerçek dışı ve asılsızdır.

Sayın Bakanımız ve milletvekili arkadaşlarımızla Elazığ stadyumu ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir. Stadyumla ilgili yer tahsisi yapılmış bunu da Elazığ kamuoyuyla paylaşmıştık. Bu konu ile ilgili gerçekler Elazığspor' un sayfasında duyurulacaktır. Lütfen asılsız haberlere itibar etmeyelim. Hep birlikte Elazığ ve Elazığspor hak ettiği stadyuma kavuşturalım.”

ALPAY/ “Yeni stat için süreç işliyor!”

AK Parti Elazığ Milletvekili Şuay ALPAY, Hazar şiir akşamları kapanış töreninde stadyum konusunda özel açıklamalar yaptı.

Son günlerde Elazığlıların gündemine oturan “Yeni stadyum” konusunda yanlış bilgilerin vatandaşların kafasını karıştırdığını söyleyen ALPAY, stadyum hususunda sürecin devam ettiğini söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat KILIÇ’ın “Fısıldamakla olmaz” cümlesine de açıklık getiren ALPAY, Elazığspor Kulüp Müdürü Ali TOPAL’ın Bakan KILIÇ’a toplantı sonrasında sorduğu sorunun yanlış değerlendirildiğini aktardı.

AK Parti Elazığ Milletvekili Şuay ALPAY, Gençlik ve Spor Bakanı Suat KILIÇ’ın “Yeni stadyum” konusunda sarfettiği, “Fısıldamakla olmaz. Oluşturun kamuoyunu, getirin talebinizi, değerlendirelim” sözlerinin Elazığ Kamuoyunda sanki Elazığ’a stadyum yapılmayacak gibi düşüncelerin ortaya çıkmasının yanlış olduğunu söyledi.

Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’ın yeni havalimanı terminal binasının açılışında Elazığ’a stadyum yapılacağının sözünü verdiğini hatırlatan ALPAY, yeni stadyumun yapılacağını ve sürecin devam ettiğini belirterek bu konuda çıkan söylentilerin bilgi eksikliğinden kaynaklandığını dile getirdi…

Statla ilgili süreç devam ediyor...

Elazığspor Kulüp Müdürü Ali TOPAL’ın mevcut olan Atatürk Stadyumu’nun iyileştirilmesi konusunda Gençlik Spor Bakanı Suat KILIÇ’la görüştüğünü ve bu konuda o tür bir açıklama yaptığını ifade eden Şuay ALPAY,ü “Burada hiç tereddütsüz ve kesin olan bir mesele var. Fırat Üniversitesi’ne ait olan bir alanın tahsis edilmesiyle ilgili olarak süreç büyük oranda tamamlandı. Stadın yapımıyla ilgili bu anlamda süreç devam ediyor. Bu konuda hiçbir tereddüt ve aksaklık yok.” dedi.

Sivrice Hazar Gölü İl Özel İdare Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen 21. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları kapanış programı için Elazığ’a gelen AK Parti Milletvekili Şuay ALPAY, Gazeteniz günışığı’na yaptığı özel açıklamada şu ifadelere yer verdi;

TOPAL, Bakan’ın kulağına fısıldamış!..

“2 gündür çok yoğun gündem maddesi haline gelen bir mesele var. Elazığ’la alakalı ‘Elazığ stadını arıyor’, ‘Bu konuda ses ver’ benzeri yaklaşımlarla oluşan bir haberleştirme süreciyle karşı karşıya kaldık. Bununla alakalı olarak önce ifade etmem gereken şeyi söyleyeyim: Aslında bugün ben Elazığspor Başkanı Selçuk Bey’e ulaşmaya çalıştım. Ancak telefonları kapalıydı. Fakat Kulüp Müdürü Ali TOPAL Bey’le görüştük. Bildiğiniz gibi 2-3 gündür kısmen Elazığ medyasında yer alan ve yine kısmen Elazığ kamuoyunun gündemine düşen bir mesele var. Burada Elazığ’ın stadıyla alakalı olarak sporda şiddetin önlemesiyle ilgili olarak Ankara’da yapılan bir toplantıda Elazığı temsilen bulunan Kulüp Müdürü Ali TOPAL Bey’in Sayın Gençlik ve Spor Bakanı’na toplantı bitiminde statla ilgili soru sordum. Bunun üzerine sayın bakanın Elazığ sahasının şuanda imrenilen bir saha olduğunu, Arena stadında bile böyle bir stadın olmadığını, dolayısıyla Elazığ Atatürk Stadı’na yaklaşık 5 milyon TL’lik ciddi bir masraf yapılmak suretiyle çok özel bir stat haline getirildiğini ifade edince bunun üzerine Ali TOPAL Bey ‘O zaman mevcut stadın üzerini doğu batı tarafından ve diğer taraflardan tribün koltuk sayısını artırmak suretiyle üzerini kapatmak ve ambiyansı daha uygun bir stat haline getirmek mümkün olmaz mı?’ şeklinde bir soru soruyor. Bunun üzerine sayın bakan da bu şekilde kulağa fısıldamakla olmaz bununla ilgili kamuoyu oluşması lazım diyor. Aslında olayın gerçek boyutu budur.”

Başbakan’ın sözü var!..

“Maalesef Elazığ’da bir kısım arkadaşların eksik bilgilenmiş, bir kısım arkadaşların da haberin metninde bu meseleyi kullanmasına rağmen olay kısmen farklı bir noktaya gitmiş oldu. Buradan şu düzeltmeyi yapmak isterim. Elazığ stadıyla alakalı olarak biliyorsunuz sayın başbakanımız yeni havalimanı terminal binasının açılışında Elazığ’a stat sözünü zaten vermişti. Ardından Gençlik Spor Bakanımız Suat KILIÇ Bey de, sayın başbakanımızı vermiş olduğu sözle alakalı olarak detaylı açıklama yaptı. Ardında da biz milletvekili arkadaşlarımızla birlikte bu konuda açıklama yaptık. Burada hiç tereddütsüz ve kesin olan bir mesele var, bu şehrin sahibi olan bir siyaset kurumu var. AK Parti milletvekilleri var, şehrin valisi var ve şehrin spor kamuoyu var. Ve bu kamuoyu biliyor ki, Elazığ’a statla ilgili olarak sayın başbakanımızın bir defa vermiş olduğu bir stat sözü var. Ve süreç buna bağlı olarak devam ediyor.”

Stat konusunda tereddüt yok!..

“Ve yine bildiğiniz gibi stadın yeriyle ilgili olarak Fırat Üniversitesi’ne ait olan bir alanın tahsis edilmesiyle ilgili olarak süreç büyük oranda tamamlandı. Stadın yapımıyla ilgili bu anlamda süreç devam ediyor. Bu konuda hiçbir tereddüt ve aksaklık yok. Ama sayın bakanın ifadesinde geçen, mevcut stadın bir kısmının tribün ilavesi yapılmak suretiyle ve üzerini kapatılması suretiyle hizmete devamıyla ilgili olarak meseledir ve doğrusu da budur. Fakat zannediyorum bazı arkadaşlar eksik bilgilenmeye dayalı olarak belki yeterince tahkik etmeden bununla ilgili olarak sanki statla ilgili ortada hiçbir şey yok, verilen sözde taahhüt yok, siyaset kurumunun takibi yok ve bu konuda hiçbir adım atılmamış gibi değerlendirmeler kesinlikle doğru değildir.

Bununla ilgili olarak haberin kaynağı durumunda olan Kulüp Müdürümüz Ali TOPAL Bey’le ben bugün konuştum, Murat KUŞÇUBAŞI kardeşimizle de dün konuştum. Özellikle bilinmesi gereken şey şudur. Sayın Başbakanımızın verdiği sözden sonra bunun üstüne söylenecek hiçbir şey yok. Süreç devam ediyor. Şu anda projeyle ilgili hazırlıklar devam ediyor. Burada bir takvimden bahsetmek lazım: Bu takvimde de sürecin nasıl sonuçlanacağını şuanda kestirebilmek çok mümkün değil. Ama bu konuda hiçbir tereddüt yok.”

23 Haz 2013 - 22:19 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

03

FAHRETTİN - Elazığspor resmi sitesinde kulüp müdürü yönetimin bilgisi dışında bakan Suat Kılıç ile görüşmüş.geçen hafta ki yorumlarım bizi haklı çıkarmıyormu.İlin Gençlik ve spor il müdürü , milletvekilleri yok mudur ki bir bakan ile kulüp müdürü görüşüyor.Mevcut stadyum yeri mükkemmel, ne gerek var israfa, güçlendirme yap,tribünü yık yeniden yap.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 23 Haziran 22:19
02

Arif Hancı - Yıl 1974 Devlet 4 tane modern stadyum yapıyor Elazığspor 3.ligde ama ogünün şartlarında büyük stadyumlardan birisi Elazığ'a yapılıyor.Aradan geçmiş 40 sene Elazığ süper ligde,AKP hükümeti aralarında 2.lig ve 3.lig takımlarının bulunduğu,komşumuz Diyarbakır ve Malatyanın da dahil olduğu yaklaşık 30 ilde 35 civarında 25 bin ila 45 bin kapasite arasında değişen kapasitelerde modern stadyumlar yapılıyor ama Elazığ yok,Yeni Bölgeler kurulur Elazığ yok,kendisinden küçük Büyükşehirler oluşturulur Elazığ yok,tesisler özelleştirilir yada kapatılır ise Elazığ var.AKP hükümeti Elazığ'akarşı bilinçli bir tavır taşıyor.Vekilleri suçlamak doğru değil bunlar 74 aday içerisinde en beceriksiz ve faydalı olamayacak isimler bulunarak seçildi.AKP Elazığ da oy olarak gerilemedikçe bu böyle sürer gider.Açıklama yapan vekillere bakın ne zaman yapılacak belli değil,kaç kapasiteli olacak belli değil yuvarlak cümlelerle süreç devam ediyor.Liste başı olan vekile sorsanız her konuda olduğu gibi stadyumuda elzem görmüyor.Bunlar uyuyan adamlar.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 23 Haziran 22:19
01

kamil efe - Maşallah bizim vekiller laf yarıştırmakta ve CEK-CAK'ta birbirleriyle yarışıyorlar. Üzerinden 1 yıldan fazla geçen bir konuda ortada hiç bir somut adım yokken hala "tereddüt yok" diyebiliyorlar. Diğer illerin statları 1 yılda yapılıp teslim edirlirken biz bu kafayla gidersek sittin sene stat mıtat yapamayız. Adamlar hem kel hemde fodul, Elazığ'ı aptal yerine koyup her gün başka bir telden çalıyorlar.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 23 Haziran 22:19