- 01 Nis 2012 - 13:22

ELAZIĞSPOR: 3 GÖZTEPE: 0

Gaziantep BŞB ve ardından Adanaspora yenilerek sıkıntılı günler geçiren lider Elazığspor bugün sahasında Göztepeyi konuk etti...

GAKGO KOLTUĞUNU GERİ ALDI...ELAZIĞSPOR: 3 GÖZTEPE: 0

Gaziantep BŞB ve ardından Adanaspor’a yenilerek sıkıntılı günler geçiren lider Elazığspor bugün sahasında Göztepe’yi konuk etti.

Adana yenilgisinin ardından Teknik Direktör Hüsnü ÖZKARA’nın görevine sürpriz bir kararla son veren Yönetimin anlaşma sağladığı yeni Teknik Direktör Bülent UYGUN Elazığspor’un başında ilk maçına çıktı.

Zirvede yer alan takımların puan puana geldiği 28. Haftaya Elazığspor 50 puanla lider girerken, dün oynanan karşılaşmalar sonunda Akhisar Belediye Tavşanlı Linyitsop’u 2-1 yenerek maç fazlasıyla liderlik koltuğuna oturdu. Konuk Göztepe ise 34 puanla 13. Sırada bulunuyor.

Son 3 haftada 8 puan kaybeden Bordo Beyazlılar yeni bir çıkış yaparak liderlik koltuğunu geri almak isterken, İzmir Ekibi Göztepe ise Play-Off potasından uzaklaşmamak için bu maça büyük önem veriyordu.

Elazığspor’da 6 Eksik:

Elazığspor’da Onur GÜNEY, Barış DURMAZ ve Oktay POP sakatlıkları, Erdal SEZEK, M. Ozan TANTAİŞLEYEN, ve Alaattin TOSUN ise kart cezalısı olduğu için takımdaki yerlerini alamadı.

Göztepe’de 4 eksik:

Konuk Göztepe’de ise İbrahimŞAHİN ve Yasin AVCI sakat, Ali KUÇİK ile H. Hakan HACIBEKBAŞOĞLU ise cezalı durumdaydılar.

Saat 14:00'dan itibaren TRT-1'den naklen yayınlanan karşılaşmayı Ankara Bölgesi Üst Klasman Hakemlerinden Özgüç TÜRKALP yönetti. TÜRKALP’in yardımcılıklarını ise Antalya Bölgesi Üst Klasman Yardımcı Hakemlerinden Baki YİĞİT ile Ankara Bölgesinden Serkan OLGUNCAN yaptılar.

4. Hakem ise Ankara Bölgesi Ulusal Hakemlerinden Tolga ŞİNOFOROĞLU

TAKIMLAR MAÇA ŞU 11’LERİ İLE BAŞLADILAR:

ELAZIĞSPOR: Ahmet ŞAHİN, Caner BULUT, A. Görkem GÖRK, Veysel AKSU, Rıdvan ŞİMŞEK, Murat KAYALI, Yusuf KURTULUŞ, Köksal YEDEK, Arif ŞAHİN (Kaptan), Sinan ÖZKAN, Göksu TÜRKDOĞAN

Yedekler: Erşen ÇİLİNGİR, Önder ÇENGEL, Murat SELVİ, Taylan ELİAÇIK, Ismail İsa MUSTAFA, Alper KALEMCİ, Sezai DEMİRCAN Teknik Direktör: Bülent UYGUN

GÖZTEPE: Vedat KAPURTU, Şamil ÜNAL, Ramazan KAHYA, Bradley Allan GROBLER, İlhan ŞAHİN, Emre ÖZTÜRK, Theo Weeks LEWIS, Halil AKBUNAR, Abdullah ÇETİN, Evren KÜRKÇÜ, Önder TURACI

Yedekler: A. Sinan DAĞDELEN, Ömer ATEŞ, Gürhan GÜRSOY, Türker DEMİRHAN, Bülent BAL, Korhan ÖZTÜRK, Fuat ONUR Teknik Direktör: Cihat ARSLAN

Elazığspor taraftarının büyük ilgi gösterdiği karşılaşma Atatürk Stadı'nın berbat zemininde Göztepe’nin vuruşu ile başladı.

GOOOL Dakika 1: Karşılaşmanın 45. Saniyesinde Arif ŞAHİN’le verkaça giren Sinan ÖZKAN sağ çaprazdan cezalına girdi. Vuruşunda top Göztepe ağlarıyla buluştu ve Bordo Beyazlılar karşılaşmaya 1-0 üstün başladı.

Dakika 6: Elazığspor 2. Gole çok yaklaştı. Murat Kayalı’nın mükemmel derin pasını kontrol ederek cezaalanına giren Köksal’ın plase vuruşunda Göztepe Kalecisi Vedat topa son anda müdahale ederek kornere çeldi ve mutlak bir gole izin vermedi.

Dakika 7: Golün sahibi Sinan ÖZKAN sarı kart gördü.

Dakika 15: Göztepe’den Theo sarı kart gördü.

Dakika 17: Göztepe’den İlhan Şahin, Elazığspor’dan Caner Bulut sarı kart gördüler.

Dakika 19: Göztepe’den Abdullah Çetin Yusuf’a arkadan yaptığı faul sonunda maçta 5. Sarı kartı gören oyuncu oldu.

Dakika 21: Göztepe tehlikeli geldi. Emre’nin sağ kanattan ortasına İlhan hareketlendi. İlhan’dan önce tehlikeyi sezen Kaleci Ahmet Şahin topu kontrol etmeyi başardı.

GOOOL Dakika 26: Elazığspor Sinan’la durumu 2-0 yaptı. Köksal 2 defans elemanını geçerek pasını Sinan’a aktardı. Sinan Göztepe kalesini cepheden gören pozisyonda cezaalanına girer girmez vuruşunu yaparak meşin yuvarlağı kendisi ve takımı adına 2. Kez filelere gönderdi. 2-0 Dakika 37: Emre sağ kanattan ortasını yaptı, Kaleci Ahmet Şahin Göztepe ileri uç elemanlarından önce topu kontrol etti.

Dakika 40: Rıdvan Şimşek Göztepe kalesini uzaktan yokladı, kaleci Vedat yumuşak şutu kontrol etti.

Dakika 41: Göztepe gole çok yaklaştı. Bredlay 6 pas içinde topu Evren’in önüne bıraktı. Evren ve Kaleci Ahmet Şahin’in karşı karşıya kaldığı pozisyonda Ahmet sakatlanma pahasına topun önüne yatarak Göztepe’ye gol izni vermedi. İlk yarının sonuna en az 2 dakika ilave edildi.

Dakika 45+1: Elazığspor Göksu ile 3. Gole çok yaklaştı. Caner’in sol kanattan geliştirdiği atakta pasının Göksu’ya çıkardı. Sol çaprazdan bekletmeden sert vuran Göksu’nun şutu yandan auta çıktı.

Dakika 45+2: ani gelişen Göztepe atağında Bredlay cezayayı üstünden sert vurdu, top üstten auta çıktı ve ilk yarı Elazığspor’un 2-0 üstünlüğü ile sona erdi.

Karşılaşmanın 2. Yarısı Elazığspor’un vuruşu ile başlarken, Göztepe Teknik Direktörü Cihat Arslan 2. Yarıya Şamil Ünal’ın yerine Korhan Öztürk’ü sahaya sürdü.

Dakika 48: Göztepe’nin organize atağında Emre’nin pasını alan İlhan sol çaprazden cazaalanına giren Halil’i gördü. Halil uygun durumda vurdu top az farkla yandan auta çıktı.

Dakika 51: Caner’in uzun pasında Arif Şahin cezaalanı içinde aut çizgisinde topla buluştu. Pasını Görkem’e çıkardı. Görkem boş kaleye vuramadı. Theo topu tehlikeli bölgenin dışına taşırken, Bordo Beyazlılar mutlak bir golden oldu.

GOOOL Dakika 56: Elazığspor farkı 3'e çıkardı. Ani gelişen Elazığspor atağında bu kez Göksu Arif verkaça girdi. Arif mükemmel bir pasla Göksu’yu topla buluşturdu. Kaleci ile karşı karşıya pozisyonda topla buluşan Göksu bekletmeden şık bir vuruşla topu 3. Kez Göztepe filelerine gönderdi ve skoru 3-0 yaptı.

Dakika 62: Bredlay’ın kafa ile geriye çıkardığı topa Korhan cezayayı üstünden sert vurdu top yerden az farkla auta çıktı.

Dakika 64: Elazığspor’dan Rıdvan Şimşek sarı kart gördü.

Dakika 66: Sol kanattan atağa çıkan İlhan’ın kafa vuruşu yandan auta çıktı.

Dakika 73: Sağ kanattan hızlı hücuma kalkan Emre çaprazdan sert vurdu top üstten auta çıktı.

Dakika 75: Elazığspor’da oyuncu değişikliği. Yusuf Kurtuluş’un yerine Alper Kalemci dahil olurken, sakatlanan Göksu’nun yerine Sezai Demircan girdi.

Dakika 77: Göztepe’nin kazandığı serbest vuruyu Ramazan kullandı. İlhan önünden geçen topa dokunamadı.

Dakika 80: Göztepe’de İlhan Şahin oyundan çıktı, yerine Gürhan Gürsoy girdi.

Dakika 81: Alper Kalemci yaklaşık 25 metreden Göztepe kalesini yokladı. Kaleci Vedat yatarak topu kontrol etti.

Dakika 83: Elazığspor’da 3. Oyuncu değişikliği. Kaptan Arif Şahin yerini Murat Selvi’ye bıraktı.

Dakika 85:Göztepe’de son oyuncu değişikliğini yaptı. Bradley çıktı, Türker Demirhan oyuna dahil oldu.

Dakika 89: Ani gelişen Göztepe atağında Halil Akbunar sol çaprazdan Elazığspor cezaalanına girdi vuruşunda meşin yuvarlak Kaleci Ahmet Şahin’de kaldı.

Karşılaşmanın sonuna en az 3 dakika ilave edildi.

Dakika 90+2: Göztepe’den Evren Kürkçü sarı kart gördü. Karşılaşmanın Hakemi Özgüç Türkalp son düdüğü çaldı ve Elazığspor 28. Hafta maçında Göztepe’yi 3-0 mağlup etmeyi başardı.

Son 3 haftada 1 beraberlik ve 2 yenilgi alarak rakiplerini burnunun dibine kadar sokan ve liderliği dün maç fazlasıyla Akhisar Belediye’ye teslim eden Bordo Beyazlılar Göztepe’yi farklı mağlup ederek kötü gidişata son verdi.

Elazığspor ilk yarıda 1-0 yenildiği Göztepe’den rövanşı 3-0’la alırken, puanını 53’çıkardı ve Akhisar Belediye’nin 1 puan önünde yeniden liderlik koltuğuna oturdu.

Yeni Teknik Direktörü Bülent Uygun'la ilk maçından galibiyetle ayrılan Elazığspor’da 2 gol atan Sinan Özkan gol sayısını 11’e çıkarırken, 3. Golün sahibi Göksu Türkdoğan ise bu sezon 6. golüne ulaştı. 3 hafta sonra 3 puana 3 golle ulaşan Elazığspor Atatürk Stadı’nda taraftarına büyük sevinç yaşatırken, Bordo Beyazlılar önümüzdeki hafta Pazar günü düşme hattındaki Sakaryaspor’a konuk olacak. Karşılaşma saat 19:00’da başlayacak...

Zirveyi yakından ilgilendiren maçlardan biri de Kasımpaşa ile Adanaspor arasında oynandı. Kasımpaşa uzun süre yenik götürdüğü maçtan 1-1'lik beraberlikle ayrılarak puanını 49'a yükseltti ve zirve takibini sürdürdü.

Bu sonuçlarla Elazığspor 28. Haftayı 3. sıradaki Kasımpaşa'nın 4 puan önünde tamamlamış oldu.

01 Nis 2012 - 13:22 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

01

TUNCAY DURSUN - elazıg spora galibiyetten dolayı bizlere yaşattıgı mutluluk dolaysıyla çok teşekkür ederiz.SAHANIN ZEMİNİNİN DURUMU İÇLER ACISI

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 01 Nisan 13:22