Atletizm Geliştirme Projesi İl Karmaları Kros Yarışları yapıldı...

Atletizm Geliştirme Projesi İl Karmaları Kros Yarışları yapıldı...

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanlığı’nın ‘Atletizm Geliştirme Projesi İl Karmaları Kros Yarışları, Elazığ ev sahipliğinde başladı.

İlimizde gerçekleştirilen "Atletizm Geliştirme Projesi İl Karmaları Kros" yarışları Doğu ve Güneydoğu'dan 265 sporcunun katılımıyla yapıldı. 


Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanlığı’nın Atletizm Geliştirme Projesi İl Karmaları Kros Yarışları, Elazığ ev sahipliğinde başladı.


Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde Kültür Park’ta düzenlenen yarışlara Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden Şırnak, Hakkari, Bitlis, Diyarbakır, Mardin, Siirt, Batman, Van ve Bingöl illerinde gelen yaklaşık 265’i sporcu olmak üzere toplamda 300 antrenör ve kafile başkanları katıldı. 


Altı farklı kategoride mücadele eden olan sporcular, kıyasıya yarıştı. Yarışlara dışarıdan destek veren sporcular da arkadaşları kadar o heyecanı yaşayarak tezahüratta bulundu. Dereceye giren sporcular sevinirken bazı sporcular ise yarışı tamamlayamadı.


Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, ilimizin tanıtımına katkı sunmuş olmaktan mutlu olduklarını belirtti.


Eren'in açıklaması şöyle:


“Çünkü buraya 10 ilden yaklaşık 265 sporcu, antrenör ve kafile başkanlar ile birlikte yaklaşık 300 sporcuya ilimiz tanıtmış olduk.  Bu açıdan da çok önemli. Çocuklarımız ter döküyorlar. Atletizmi geliştirme projesi ve il karması müsabakaları adı altında bu yarışma yapılıyor ve bu birinci kademesi. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinden 10 ilimizden katılan çocuklarımız burada yarışıyor. İkinci kademesi de Şırnak’ta yapılacak. Türkiye finalleri de daha sonra Sivas’ta yapılacak. Biz, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak burada teknik toplantımızı ve sporcuları yurtlarımızda ağırladık. Şimdi Kültür Park’ta yarışma icra ediliyor. Şuana kadar herhangi bir olumsuzluk yok. Yarışmaya katılan tüm sporculara başarılar diliyorum.”

DİĞER HABERLER