Okçular Köyü badminton ile tanıştı...

Okçular Köyü badminton ile tanıştı...

"Orda bir Köy Var Uzakta Projesi" ve "Halk Badmintonu Projesi" kapsamında bugün Elazığ İline 105 kilometre uzaklıkta olan Kovancılar ilçesine bağlı Okçular Köyünde badminton etkinliği düzenlendi.

Türkiye Badminton Federasyonunun yürüttüğü "Orda bir Köy Var Uzakta Projesi" ve "Halk Badmintonu Projesi" kapsamında bugün ilimize105 kilometre uzaklıkta olan Kovancılar ilçesine bağlı Okçular Köyüne  Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, Badminton İl Temsilcisi Hayrettin Karakaya, Spor Şube Müdürü Alaaddin Özdemir, Badminton Milli Takım Antrenörü Mehmet Ali Aslan ve Badminton Milli Sporcumuz Aliye Demirbağ tarafından ziyaret gerçekleştirildi.Çocuklara sporu ve badmintonu sevdirmek, badmintonu tabana yaymak için düzenlenen etkinlikte Okçular Köyü gençlerine Badminton Sporu tanıtılıp gençlerle Badminton oynandı. Ayrıca Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Köyde yaşayan gençlere atkı, bere, raket, top gibi malzemeler hediye edildi.


"Orda Bir Köy Var Uzakta" ve "Halk Badmintonu" projeleri kapsamında, Kovancılar ilçemize bağlı uzak köylerimizden biri olan Okçular Köyüne ziyaret gerçekleştiren İl Müdürü Eren Köye spor alanında nasıl katkıda bulunabilecekleri konusunda Okçular Köyü Muhtarıyla köyde birtakım incelemelerde bulundu.


Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, incelemeleri sonrasında yaptığı açıklamada şunları söyledi:


"Gençlik ve Spor Bakanlığımıza bağlı Badminton Federasyonunun ‘Orda bir Köy Var Uzakta  ve Halk Badmintonu Projeler’ kapsamında Okçular köyüne geldik. Tabi bu projenin asıl amacı Badminton branşının tanıtılması ve tabana yayılmasıdır. Bu kapsamda uzakta olan bu köyümüzde Badminton faaliyetinin başlatılması amacını taşıyor. Beraberimizde getirmiş olduğumuz file, raket, top gibi spor malzemelerini Köy Muhtarımıza ve Okul Müdürümüze teslim ettik. Bu köyümüzde de Badminton branşının gelişmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu projenin İlimize, Federasyonumuza ve Bakanlığımıza hayırlı olmasını diliyorum."


Badminton İl Temsilcisi Hayrettin Karakaya, "Federasyonumuzun Türkiye genelinde yaygınlaştırdığı ‘Orda bir köy var uzakta projesi’ amacıyla buradayız. Hemen sağımda Badminton Milli Takım Antrenörümüz Mehmet Ali Aslan solumda ise Badminton Milli Takım Oyuncumuz Aliye Demirbağ var. Onlarda bu etkinlik kapsamında bizlerle geldiler.  Bu konuda bizlere desteklerini esirgemeyen başta Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Federasyon Başkanlığımıza, Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Abdulsamet Eren’e teşekkür ediyorum.’’ dedi.Badminton Milli Sporcu Aliye Demirbağ ise konuşmasında şunları söyledi: "Bugün Badminton branşını tanıtmak için buradayız. Yediden yetmişe her insanın yapabileceği bu branşı gençlerimiz ve çocuklarımızla birleştirmek için bir araya geldik. Bunun için çok mutluyuz.’’

DİĞER HABERLER