Elazığspor’un Yeni Teknik Direktörü Ümit Tekoğlu!

Elazığspor’un Yeni Teknik Direktörü Ümit Tekoğlu!

Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk ve Ümit Tekoğlu Kulüp tesislerinde yapılan basın toplantısının ardından sözleşme imzaladı...

Misli.com 2. Lig Ekibimiz Tetiş Yapı Elazığspor’da Orhan Kaynak’tan boşalan teknik direktörlük koltuğuna Muzaffer Ümit Tekoğlu oturdu.


Sezona Levent Erişle başlayan ardından Orhan Kaynak ile yoluna devam eden Bordo Beyazlı Kulüp ilk yarı sonunda üçüncü teknik direktörü ile anlaşma sağladı.


Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk ve Ümit Tekoğlu Kulüp tesislerinde yapılan basın toplantısının ardından sözleşme imzaladı.


Konuya ilişkin basın açıklamasında bulunan Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk;


“Yeni bir hoca arayışında bulunduk ve tercihimiz Ümit Tekoğlu oldu. Transfer çalışmalarımız devam ediyor. Transfer tahtasının açılması konusunda yüzde yetmişlik bir yol kat etmiş durumdayız. Para kaynağı önemli bunun için Valimiz Sayın Erkaya Yırık ve Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları ile kontak halindeyiz” dedi.


ÖZTÜRK/ “TAHTANIN AÇILMASINI BENDEN ÇOK KİM İSTER?”


Başkan Öztürk; “Güzel projelerimiz var onaylandığı takdirde birer birer açıklayacağız. Elazığspor’a verilmesi gereken benzinlik, Elazığ Belediyesi tarafından Verem Savaş’a verildi. Verem Savaş ise bir şahsa verdi ve şu an o benzinliği bir şahıs yönetiyor. Eğer bu benzinlik bizim olsaydı; aylık yaklaşık 500 bin TL gelirimiz olacaktı. Bu yıllık 6 milyon TL gelir demekti ve kimseye muhtaç olmazdık.  Bugün 4-5 milyonluk parayı konuşuyoruz. Transfer tahtasının açılmasını benden çok kim ister?” dedi.


Muzaffer Ümit Tekoğlu kimdir?


1996 yılında Fırat Üniversitesi’nde profesyonel futbol hayatına başlayan Tekoğlu daha sonra Şehit Kamil Bld.Spor ve Elazığ BElediyespor formalarını giydi.


Teknik adamlık kariyerine Elazığspor U15 Teknik Sorumlusu olarak başlayan ve Şanlıurfaspor’da yardımcı antrenörlük görevlerini yapan Tekoğlu, 2019 yılı içinde Kaya Karakaya Spor Lisesi ile Türkiye Şampiyonluğu yaşadı.


 


DİĞER HABERLER