Gençlik Spor İl Müdürlüğü'nden Baskil'e müjde!

Gençlik Spor İl Müdürlüğü'nden Baskil'e müjde!

Baskil Sahası; tribün, soyunma odası, aydınlatma, skorboard ve çevre düzenlemesi Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından maçlara hazır hale geldi.

Yakın zamanda ihalesi yapılıp ivedilikle çalışmalarına başlanan Baskil Sahası; tribün, soyunma odası, aydınlatma, skorboard ve çevre düzenlemesi ile maçlara hazır hale geldi. 


Eskimiş ve yıpranmış olan Baskil Sahası ilçeye yakışmayan ve sporcular için elverişli olmayan tribün, soyunma odası, saha aydınlatmaları, skorboard ve peyzaj çalışmaları büyük bir hızla sürdürülüp ilçe sporunun hizmetine sunulmak için hazır hale getirildi.


Baskil İlçe Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz yaptığı açıklamada; sahayı Gençlik Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren ile birlikte incelediklerini ilçe için çok güzel bir çalışma olduğunu belirtti.


Yılmaz; "Bugün Baskil sahamızda yeni yapılan soyunma odası ve tribünlerimizi Gençlik ve Spor İl Müdürü ile beraber yerinde inceledik. Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve İl Müdürlüğümüz ile ilçemize çok büyük imkânlarla bir soyunma odası ve aynı zamanda ayrı takımlar içinde tribünler yapıldı. Bu yatırımın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum, gerçekten bakanlığımız ilçemizi çok güzel bir çalışma yapmış bulunuyor. Bundan dolayı Bakanlık yetkililerimiz ve emeği geçen kurumlara teşekkür ediyorum." dedi.


Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren ise yaptığı açıklamada; ilçe sporuna önemli hizmet veren sahanın bu yıl bakanlığın destekleri ile yenilendiğini belirtti.


Eren; "Malumunuz Baskil Sahamız yıllarca Baskil Şafak Spor ve amatör takımlarımız bu sahada futbol müsabakaları oynuyor, Baskilli gençlerimiz de bu sahada zaman zaman antrenman yapıyor fiziksel gelişimlerine katkılar sunuyordu. Bu yıl bakanlığımız katkılarıyla iki adet tribün, aydınlatma, soyunma odaları, skorboard ve çevre düzenleme kilitli parke işlerini elden geçirdik. Bunları artık Baskil de hem amatör takımlarımız hem de gençlerimiz burada daha rantabl antrenmanlar yapabilecek. Baskil’e ve amatör takımlarımıza hayırlı olsun diyorum. Katkılarından dolayı da özellikle Gençlik ve Spor Bakanlığımıza Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sn. Fuat Oktay beyin özel kalemi Tuncay Akkoyun beye, Milletvekillerimiz ve Elazığ Valiliğimize bize sunmuş olduğu katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum" dedi.

DİĞER HABERLER