Gençlik ve Spor Bakanlığı Elazığ Stadyumunu inceledi!

Gençlik ve Spor Bakanlığı Elazığ Stadyumunu inceledi!

Bakanlığın Yatırım, İnşaat ve İşletmeler Genel Müdürlüğüne bağlı uzman kontrol mühendisleri, yüklenici firma ve il müdürlüğü bünyesindeki uzman ekipler ve İl Müdürü Abdulsamet Eren, Şube Müdürleri Levent Aytar ve Alattin Özdemir Elazığ Stadyumunda ve Spor Salonunda incelemelerde bulundu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım, inşaat ve İşletmeler Genel Müdürlüğü tarafından ilimize gönderilen teknik ekip tarafından, yapımı devam eden ilimizin en büyük yatırımlarından olan Elazığ Stadı ve Spor Salonunda bir dizi incelemelerde bulunuldu. 


Bakanlığın Yatırım, İnşaat ve İşletmeler Genel Müdürlüğüne bağlı uzman kontrol mühendisleri, yüklenici firma ve il müdürlüğü bünyesindeki uzman ekipler ve İl  Müdürü Abdulsamet Eren, Şube Müdürleri Levent Aytar ve Alattin Özdemir Elazığ Stadyumunda ve Spor Salonunda incelemelerde bulundu.DEPREM VE PANDEMİYE RAĞMEN GİDİŞATTAN MUTLUYUZ.


İl Müdürü Abdulsamet Eren; yaptığı açıklamada stadyum inşaatı devam ederken yaşanan deprem ve pandemi olaylarına dikkat çekerek bu olağanüstü durumlara rağmen gidişatın mutluluk verici olduğunu belirtti.


Eren'in açıklaması şöyle:


"Özellikle Elazığ'ımızın yaşadığı Deprem ve Pandemi sürecine rağmen küresel olarak yaşanan sıkıntılar nedeniyle sekteye uğramasına rağmen Stad inşaatının, Betonarme işlerinin %95 seviyesinde tamamlandığını, Çelik işlerinin ise devam ettiğini görüyoruz. Tribün çatısı makaslarının da Kasım ayı içerisinde başlayacağını ön görmekteyiz. 


tribün basamak prekastlarının montesi kuzey kale arkasında tamamlanmak üzere olduğu, yıl sonu gibi tamamının bitirileceği planlanmakta...


Tribün temelinin 2019 ekim ayında atıldığını, bir yıllık süre zarfında kazı temel ve beton işlerinin tamamalanarak tribün işlerinin devam ettiğini, bu sebeple Yüklenici firmaya verilen 653 günlük süre içerisinde tamamlaya çalışılarak, Elazığ Sporuna kazandırılması hedeflenmektedir".

DİĞER HABERLER