Kickboks DAN Sınavları Elazığ'da yapıldı...

Kickboks DAN Sınavları Elazığ'da yapıldı...

İlimizde yapılan DAN Sınavlarına Doğu ve Güneydoğu illerinden gelen 100'e yakın sporcu katıldı, Siyah Kuşak sahibi olmak isteyen sporcular ter döktü.

Kickboks Federasyonu faaliyet programında yer alan "Siyah Kuşak 1. 2. 3. ve 4. DAN Sınavları" 10 Ekim 2020 tarihinde Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Yakup Kılıç Spor Salonun da gerçekleştirildi.


DAN Sınavlarına Doğu ve Güneydoğu illerinden gelen 100'e yakın sporcu katıldı, Siyah Kuşak sahibi olmak isteyen sporcular ter döktü.Koronavirüs tedbirleri gözetilerek yapılan sınavda salona girişte ateş ölçümü, fiziki mesafe ve dezenfeksiyon işlemleri de gerçekleştirilerek sporcular salona alındı. Açılışa Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Kickboks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, İl Müdürü Abdulsamet Eren, ASKF Başkanı Mustafa Gür, Spor Şube Müdürü Alattin Özdemir,  Kickboks İl Temsilcisi Abdullah Alan, Kickboks antrenörleri, Sporcular ve yakınları katıldı.


Federasyon Başkanı Salim Kayıcı, Belediye Başkanı İl Müdürü ve ASKF başkanına Kickboks eldivenleri hediye ederek, teşekkürlerini iletti. İl Müdürlüğü olarakta her zaman desteklerini esirgemeyen ve Elazığ için özel destek sağlayan Başkan Salim Kayıcı'ya hediyesi takdim edildi.


Bir konuşma yapan Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları "Amatörün içerisinden gelen yıllarca Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu başkanlığı yapan bir Başkanınız olarak sizlerle birlikte olmaktan dolayı mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Tabi Elazığ Sporu güvenli ellerde, sporun içerisinden gelen il müdürümüz var, Sporun içerisinden gelen ASKF başkanımız var ve yine naçizane bizler yıllarca Elazığ Sporuna hizmet edebilme adına gayretli bir şekilde çalışmalarımızı yürüttük." dedi.


İl Müdürü Abdulsamet Eren ise konuşmasında şunları söyledi:


"Öncelikle çok değerli spor gönüldaşları, ben hep öyle söylüyorum spor yapanlara çünkü çok geniş bir aile spor camiası. Ben de çok uzun yıllar sizler gibi sporun içerisinde bulundum, tabii sporun birçok alanında bulundum, Spor akademisi mezunuyum, lisanslı sporculuk yaptım ve spor basınında bulundum. Teşkilatımızın da her biriminde görev aldım hemen hemen, Gençlik ve Spor Bakanlığında Federasyonlar dahil olmak üzere... Sizleri burada görmek bizi çok mutlu ediyor. Özellikle Başkanım Elazığ'da gerçekten gerek bu DAN sınavlarının, antrenörlük  kurslarının, hakemlik kurslarının yapılmasında Elazığ'a çok ciddi katkılar sunuyor."


Kickboks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı da  Türkiye kickboks Federasyonu başkanı olduğunu aynı zamanda Dünya ve Avrupa Kickboks Federasyonu Asbaşkanlığı görevini yürüttüğünü söyledi. Elazığ'ın kendileri için çok büyük önem taşıyan bir il olduğunu ifade eden Kayıcı "ben burada  bu sınavı yapmak için elinden gelen desteği esirgemeyen başta il Müdürüm Abdulsamet Bey'e, personellerine ve temsilci arkadaşımıza teşekkür ederim" dedi.

DİĞER HABERLER