Genç oyunculara serzenişte bulundu!

Genç oyunculara serzenişte bulundu!

Birevim Elazığspor Teknik Direktörü Sefer Yılmaz, kendilerinin ısrarla Elazığ çocuğuna ve gençlerine şans verdiğini ancak onların bu isteği geri çevirdiğini söyledi...

Tecrübeli Teknik Adam Elazığ Belediyespor yenilgisi sonrası yaptığı değerlendirmede Elazığlı genç oyunculara patladı…


Cuma günü Elazığ Yolspor Tesisleri’nde oynanan Birevim Elazığspor-Elazığ Belediyespor Maçına genç ağırlıklı bir kadroyla çıkan Bordo-Beyazlılar hiçbir varlık gösteremediği maçta rakibine 3-0’lık skorla yenildi.


3-0 kaybedilen hazırlık maçı sonrası konuşan Birevim Elazığspor Teknik Direktörü Sefer Yılmaz, kendilerinin ısrarla Elazığ çocuğuna ve gençlerine şans verdiğini ancak onların bu isteği geri çevirdiğini söyledi.


Karşılaşma sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Sefer Yılmaz Elazığ çocuğunun verilen şansı iyi değerlendirmediğini belirterek şöyle konuştu:


“Mağlubiyetten ziyade zaten 3-4 tane sakat ve hasta oyuncularımız vardı. Bu eksikliklere bugün Eren’de eklendi. Takımımızın en iyi oyuncularından, en yürekli oyuncularından Eren’in ayağı kırıldı. Onun üzüntüsünü yaşıyoruz. Erzurum Kampı’nda Salih’in de çapraz bağları kopmuştu. Biliyorsunuz transfer yasağımızda var elimizde ki en değerli iki oyuncumuzu uzun süreli kaybettik.


Ben ısrarla şans veriyorum gençlere ama onlar almamak için direniyorlar. Sonuçta sizlerde gördünüz. Ben bu gençleri Elazığspor’a kazandırmak istiyorum, Elazığ’ın çocuklarını, burada doğmuş büyümüş, bu topraklarda yaşayan en azından 3-4 tane genç arkadaşı hem Elazığspor’a hem de futbola kazandırmak istiyoruz ama maalesef onlar bu isteği geriye çeviriyorlar. Sonuçta kendileri kaybeder. Ben giderim, burada ki diğer oyuncular gider. Transfer tahtası açılır yine 10-15 tane oyuncu gelir. Buranın çocukları boşta kalır. Bu fırsatı değerlendiremiyorlar. Yazık!”


SAKATLAR ARASINA EREN’DE EKLENDİ!


Transfer yasağı nedeniyle sezon öncesi kadrosuna takviye yapamayan Elazığspor’da sakat oyuncu sayısı 5’e yükseldi.


Kadir Bekmezci ile birlikte kasığında sakatlığı bulunan Dersim Sahan Kaynak, ayak bileğinden burkulmadan dolayı sakat olan Eray Yıldız ve uzun süredir sakat olan Salih Polatdemir’e, Belediyespor maçında ayağı kırılan Eren Çinkılınç’ta eklenmiş oldu.


Eren Çinkılıç’ın Elazığ Belediyespor’la oynanan hazırlık maçındaki sakatlığı sonrasında yapılan kontrollerde sol ayak fibula kemiğinde kırık ve tibua kemiğinde ise çatlak tespit edildi. Ayağında kırık ve çatlak tespit edilen genç oyuncu Eren'in ligin ilk yarısında forma giymesi beklenmiyor.

 

 

DİĞER HABERLER