Elazığ Gençliği Ecdadının izinde Malazgirt'te... Palu ve Kovancılar'dan gençler katıldı!

Elazığ Gençliği Ecdadının izinde Malazgirt'te... Palu ve Kovancılar'dan gençler katıldı!

Kovancılar Gençlik Merkezi ve Palu Gençlik Merkezinden 40 gönüllü genç İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün organizasyonunda Ahlat'Taki Malazgirt kutlamalarına katılıyorlar.

Malazgirt Zaferi’nin 949. Yıl dönümü kutlamaları nedeniyle Gençlik Ecdadın izinde sloganıyla Ahlat'ta düzenlenen programa Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı ekipler de katıldı.


Kovancılar Gençlik Merkezi ve Palu Gençlik Merkezinden 40 gönüllü gencin  katılım gösterdiği etkinliklerde temsilcilerimiz yeteneklerini sergilediler. İlimizin de aralarında bulunduğu Malatya, Adıyaman, Diyarbakır, Bingöl, Erzurum, Siirt, Ağrı, Iğdır illerinden toplamda  360 gencin katılımıyla gerçekleşen programda Muş (Malazgirt), Bitlis (Ahlat) ve Van illerinin tarihi ve turistlik yerlerine gezi düzenlendi. 


Ayrıca gençlerimizin sosyal, bilişsel ve kültürel değerlerine katkıda bulunmak amacıyla program kapsamında: Eğitsel danslar, köyvivor mücadele parkuru, ebru sanatı, resim, rozet basımı ve dağıtımı, badminton gibi etkinlikler yapıldı.DİĞER HABERLER