Doğukent Butik ve Yeni Şehir Stadyumu İncelendi...

Doğukent Butik ve Yeni Şehir Stadyumu İncelendi...

Elazığspor Klüp Başkanı Selçuk Öztürk, Elazığspor Teknik direktörü Levent Eriş, Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı Nafiz Koca ve beraberindeki teknik ekip Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren'in ev sahipliğinde Doğukent Butik Stadyumu ve Yeni Şehir Stadyumunda incelemelerde bulundu.

İlimiz profesyonel takımları Elazığspor ve Elazığ Belediyespor'a gelecek sezonda ev sahipliği yapacak olan Doğukent Butik Stadyumu yeni sezon öncesinde tamamlanarak maç oynanır hale getirilmişti.


Elazığspor Klüp Başkanı Selçuk Öztürk, Elazığspor Teknik direktörü Levent Eriş, Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı Nafiz Koca ve beraberindeki teknik ekip Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren'in ev sahipliğinde Doğukent Butik Stadyumu ve Yeni Şehir Stadyumunda incelemelerde bulundu.


Elazığspor Başkanı Selçuk Öztürk, "Müdürümüze teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz sezon bizi sentetik sahada oynatabilme adına emek verdi. Elazığ’da böyle koşacak bürokratlara ihtiyacımız var. Kendisiyle böyle bir gözlem yapalım dedik. Yeni sezonda bu sahada maçlarımızı oynayacağız. İl Müdürümüzü destekleyen büyüklerimize de teşekkür ediyoruz. Belediye başkanımız, milletvekillerimiz ve özellikle Milletvekili Metin Bulut’a teşekkür ediyoruz. Burası sentetik çim saha idi. Kendisinin doğal çim olması adına ciddi gayretler gösterdi.’’ dedi.


Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı Nafiz Koca,  “Sayın kulüp başkanımız ve Gençlik Spor İl Müdürümüz ile birlikte burayı gezdik gördük. Buranın yapımına başlandığı günden beri takibimizi sürdürüyoruz. Bu konuda Sayın Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Abdulsamet Eren’e şükranlarımız sunuyorum. Başladığı günden beri İl Müdürü gibi değil de taşeron firma yetkilisiymiş gibi ekibiyle önemli çalışmalar gerçekleşti. Makamı dışında bütün süresini bu sahalarda geçirdi. Ortaya böyle güzel bir saha çıkmasına vesile oldu. Az önce Sayın Öztürk’ün bahsettiği gibi yeni bir müjdeyle kamuoyunun karşısına çıkıldı. Sayın Metin Bulut’un girişimleriyle yeni bir tribün yapılacak. Bu vesileyle ben Sayın Milletvekilimiz Metin Bulu’a şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.


Elazığspor Teknik Direktörü Levent Eriş ise, “İnşallah geçici olarak bu sahayı kullanacağız. Bu sahayı bir deplasman haline çevirmek istiyoruz. Görüntü hoş ve güzel ancak bize lazım gelecek olanlar 3 puanlar. Bunun için saha ile ilgili taleplerimiz olacak. Yeni sezon çalışmalarımız devam ediyor. Biz felaketi 2 kere yaşadık. Gerçekten acılar içinde her şeyi unutmak istiyoruz. Güzel bir takım hazırlamak istiyoruz. Acılardan kavrulan bir şehrin çocuklarıyız. Her ne kadar profesyonel olsak da amatör olarak bakıyoruz çünkü insan evladıyız. O yüzden burada olmak önemli. Bu şehri mutlu etmeyi planlıyorsak daha farklı tasarımlar içerisinde olabiliriz. Bu şehrin önemli isimlerinin desteklerini alarak inşallah Elazığ’ı tekrar ayağa kaldırırız” şeklinde konuştu.


Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren ise şunları söyledi: ‘’ Stadyumda şu an çalışmalar devam ediyor. 144 kişilik rakip takım tribünü devam ediyor. Kale arkalarını kapatmayı düşünüyoruz. Kutu gibi bir sahamız olacak. Elazığspor geçici olarak burada oynayacak. Şehir stadyumu tamamlanınca bu sahayı amatöre bırakacağız. Sahamız şu anda hazır. Yüklenici firmadan teslim alamadık sadece. Bize mevzuat gereği bura teslim edilirse kalan çalışmaları tamamlayacağız. Yüklenici firmadan teslim alırsak burayı 15-20 gün içinde burayı teslim alırız. Katkıları ve desteklerinden dolayı Elazığ Valiliğine, Milletvekillerimize ve Elazığ Belediye Başkanına teşekkür ederim.’’ dedi.Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün geçtiğimiz yıl Gençlik Merkezi Sentetik Stadın bakım onarımı, Doğukent Stadı inşaası ve Forma Kampayasına vermiş olduğu destekler nedeniyle Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren’e forma hediye etti.

DİĞER HABERLER