Süper Lig'in yeniden başlaması için Antalya formülü

Süper Lig'in yeniden başlaması için Antalya formülü

Koronavirüs nedeniyle ertelenen Süper Lig'de maçların ne zaman başlayacağı merak konusu. Sezonu tamamlamak isteyen federasyon ve yayıncı kuruluşun yetkililerinin Antalya'da maçları oynatma düşüncesi içerisinde olduğu iddia edildi. Hava sıcaklığının yüksek olması ve bu bölgede durumun daha müsait olması için böyle bir uygulamaya gidilebileceği aktarılırken maçların ise seyircisiz olacağı belirtildi.

Süper Lig'de karşılaşmaların ertelenmesi sonrasında maçların ne zaman başlayabileceği üzerinde duruluyor. Federasyon ve yetkililer maçları Haziran oyunun sonunda oynatmayı planlıyor. Bununla birlikte seyircili karşılaşmaların riskli olması gerekçesiyle mücadeleler seyircisiz devam edecek.


Tecrübeli futbol spikeri Ercan Taner, sosyal medya hesabından konuya dair tweetler attı. Taner, maçların oynanmasına dair detayları paylaşırken Bilim Kurulu'nun vereceği kararın alınacak kararda etkili olacağını söyledi.


Süper Lig'de kalan 8 haftanın oynanması için üzerinde durulan plan;


◾ Ligin yeniden başlaması için planlanan tarih Haziran sonu

◾ Maçlar Alanya ya da Antalya'da oynanacak

◾ Maç için bu bölgeye gelen herkes testten geçecek

◾ Karşılaşmalara seyirci alınmayacak

◾ Maçlardan önce herkesin ateşi ölçülecek

◾ Röportajlarda maske takmak zorunlu olacak

◾ Ciddi sakatlık halinde futbolcular için belirlenecek hastanede özel bir bölüm oluşturulacak


Tatil bölgesi olduğu için birçok ihtiyacın karşılanabileceği bir yer olan Antalya, stadyum açısından da sorun teşkil etmiyor. Hem Antalya hem de Alanya'da profesyonel maçların oynanabileceği ve federasyonun isteklerini karşılayacak statlar bulunuyor.

DİĞER HABERLER