Başarılı antrenörden, Elazığlı futbolculara tavsiye!

Apaydın; “Sporcularımız dışarıya transfer yaptıkları zaman aldıkları transfer ücretinin yarısına ilimizde ki takımlara transfer yapmaları durumunda hem sıkıntı yaşamayacak hem de gelişimlerini tamamlayacaklar.”

Harput Dibek Fırat Üniversitesi Teknik Sorumlusu Burak Apaydın, ilimizde ki amatör sporcuların gelişimlerini kendi illerindeki kulüplerinde sürdürmesinin daha doğru olacağını belirtti.


İlimizde ki amatör spor kulüplerinde faaliyetlerini sürdüren oyuncuların bir bölümünün dışarıdan gelen transfer tekliflerini değerlendirip bu kulüpler ile anlaşma yaptıklarını ancak kısa süre içinde alacaklarından vazgeçerek ilimize döndüklerini belirterek şunları söyledi:


“İlimiz amatör spor kulüplerinde gerçekten çok yetenekli oyuncular var. Biz bu oyuncuların kendi ilinde sıçrama yapmalarını arzuluyoruz. Bu oyuncularımızdan bazıları başka illerden gelen transfer tekliflerini kabul ederek anlaşma yapıyorlar. Ancak gittikleri kulüplerde farklı sıkıntılar yaşadıkları için devre arasında veya bir sezon sonra tekrar ilimize geliyorlar.

Oysa ilimizde Bal Liginde, 3. Lig’de ve 2. Lig’de takımlarımız var. Bu sporcularımız dışarıya transfer yaptıkları zaman aldıkları transfer ücretinin yarısına ilimizdeki takımlara transfer yapmaları durumunda hem sıkıntı yaşamayacak hem de gelişimlerini tamamlayacaklar.

Bu şekilde transfer yapan ve gittikleri takımlarda alacaklarının bir bölümünden vaz  geçip tekrar ilimize dönen oyuncularımız var. Bu hem onların maddi hem de manevi olarak kayıp yaşamalarına neden oluyorlar. Oysa ilimizde ki takımlarda gelişimlerini tamamlayıp ardından transfer yapmaları durumunda kendileri kazançlı çıkacaklar.”

DİĞER HABERLER