Elazığ Yeni Şehir Stadyumu İçin 2. Ödenek Geldi

Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçesinden 30 Milyon Lira daha yüklenici firmaya aktarılırken, Mart ayı sonunda çalışmalara hız verileceği öğrenildi.

Yapımı devam eden Elazığ Atatürk Stadyumu için Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçesinden 30 Milyon Lira daha yüklenici firmaya aktarılırken, Mart ayı sonunda çalışmalara hız verileceği öğrenildi.


Yüklenici Firma MYS İnşaat Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Tetik; “30 Milyonluk rakam kesin ödenek değil. Daha da arttırılabilir.” Dedi.


Geçtiğimiz yıl yıkılan ve mevcut yerinde yeniden inşa edilen Elazığ Atatürk Stadyumu için ikinci ödenek, yüklenici firma olan MYS İnşaat Anonim Şirketi’ne aktarıldı.


2019 yılı bütçesinden aktarılan 15 Milyon Liralık ödenek ile yapımına başlanan verilen ve şu anda ise mevsim koşulları nedeniyle yavaşlayan çalışmaların Mart Ayı sonunda yeniden hızlandırılacağı öğrenildi.


Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yüklenici firma MYS İnşaat Anonim Şirketi’ne şu ana kadar toplam 45 Milyon ödenek gönderilirken, komplekste stadyum ve spor salonu temel atma işlemleri tamamlandığı ve kuzey kale arkası zemin kat tabliyesi üzerinde çalışılıyor.


Yeni Stadyumun 2021 Yılı Ağustos Ayı’nda tamamlanması hedefleniyor.


YENİ STADYUM İNŞA AŞAMASI:
 


DİĞER HABERLER