Bakan Soylu ve Bakan Kurum’dan Elazığspor’a destek sözü!

Bakan Soylu ve Bakan Kurum’dan Elazığspor’a destek sözü!

Destek sözü olan BAşkan Öztürk, Bakan Soylu ve Kurum’a teşekkür etti...

Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’la görüşerek Elazığspor için destek sözü aldı.

 

6.8 şiddetindeki depremin ardından TFF’ye başvurarak ligden çekilen Elazığspor’da önümüzdeki sezonun planlamaları yapılıyor.


 

Yeni sezonda transfer yasağını kaldırarak, güçlü bir kadroyla şampiyonluğa oynayan bir kadro oluşturmayı hedefleyen kulüp başkanı Selçuk Öztürk, bu doğrultuda kulüpten alacağı olan oyuncu ve teknik heyet grubunu tek tek arayarak, alacaklarını bağışlamalarını talep etti.


 

Öztürk’ün çağrısına ilk olumlu cevap İzlandalı oyuncu Elmar Bjarnasson’dan geldi. Bjarnasson; Elazığ’da yaşanan depremin ardından bordo beyazlı kulübün yaşaması ve transfer yasağını kaldırabilmesi için bordo beyazlı kulüpten 63 bin Euro alacağından feragat etti.


 

Bu olumlu gelişmenin ardından başkan Öztürk, depremin ilk gününden itibaren ilimizde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’la görüşerek destek istedi.


 

“ŞAHSIM VE CAMİAMIZ ADINA ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUM”


 

Yapılan görüşmeler sonrasında bakanların “biz verdiğimiz sözü tutarız” beyanlarıyla Elazığspor’a destek sözü vermelerinin ardından Elazığspor kulüp başkanı Selçuk Öztürk de “Karadeniz insanına yakışan edayla mertliklerini göstermişlerdir” cümlelerini kullanarak, bakanlar Soylu ve Kurum’a teşekkür etti.


 

Elazığspor kulüp başkanı Selçuk Öztürk’ün konuyla ilgili açıklaması aynen şöyle:


 

Depremin ilk anından bugüne kadar vatandaşlarımızla iç içe olarak sıkıntıların çözümü için seferber olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan beyefendi liderliğinde, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu beyefendiye, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum beyefendiye ve Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca beyefendiye şahsım ve camiamız adına şükranlarımızı sunuyorum.


 

Ayrıca, Sayın Bakanımız Süleyman Soylu beyefendiyle ve Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum beyefendiyle bir araya gelerek, şahıslarına Elazığspor’umuzun dünden bugüne gelmiş olduğu nokta hakkında bilgiler vermiş, kendileri de büyük bir nezaketle dinlemişlerdir.


 

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu beyefendi ise kendilerinin Elazığspor’umuzu yakından takip ettiğini ifade etmiş, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ile birlikte şehrimizin en büyük sivil toplum kuruluşu ve markası olan Elazığspor’umuza destek olacaklarının sözünü vermişlerdir.


İfadelerinde “biz verdiğimiz sözü tutarız” beyanında bulunarak bir Karadeniz insanına yakışan edayla mertliklerini göstermişlerdir. Bu ilgi ve alakalarından dolayı İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu beyefendiye ve Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum beyefendi’ye kamuoyu huzurunda camiamız adına şükranlarımızı sunarız.DİĞER HABERLER