Olumlu Karar Çıkmazsa Maçlara Çıkmayı Düşünmüyoruz!

Olumlu Karar Çıkmazsa Maçlara Çıkmayı Düşünmüyoruz!

TFF’ye başvuru yaptıklarını aktaran Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, olumlu yönde karar çıkmaması durumunda maçlara çıkmayı düşünmediklerini belirtti...

Geçtiğimiz Salı günü yaptığı resmi başvuruyla bu sezon ligden çekilme talebinde bulunan Elazığspor Başkanı Selçuk Öztürk, NTV Televizyonuna önemli açıklamalarda bulundu…


Elazığ'da meydana gelen 6,8'lik depremin ardından bölgede bir yanda hasar tespit diğer yanda depremzedelere yardım çalışmaları yürütülüyor. Depremde hasar gören binalar arasında Elazığspor'un tesisleri de var. Zor durumdaki kulüp ligden çekilmeyi tartışıyor. Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, NTV ekibinden Serkan Kaya’ya önemli açıklamalarda bulundu.


Yaşanan deprem felaketi nedeniyle bu sezon ligden çekilmek için Salı günü resmi başvuruyu TFF’ye yaptıklarını aktaran Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, olumlu yönde karar çıkmaması durumunda maçlara çıkmayı düşünmediklerini belirtti.


Başkan Öztürk’ün NTV Televizyonu’ndan Serkan Kaya’ya verdiği özel röportaj şöyle;


OLUMLU KARAR ÇIKMAZSA MAÇLARA ÇIKMAYI DÜŞÜNMÜYORUZ


Son olarak çekilme kararına ilişkin TFF’den  olumlu bir yanıt alamazsanız sorusuna net cevap veren Başkan Öztürk ligin kalanında maçlara çıkmayı düşünmediklerini, zaten bu psikolojiyle tüm maçlardan mağlup ayrılacaklarını aktaran Başkan Öztürk;

 

“Oynamayı düşünmüyorum. Maçlara çıkmayız. Bu psikolojiyle zaten tüm maçlarda yeniliriz. Kendimizi ezdirmenin anlamı yok. Bir dik duruş sergiler ve maçlara çıkmayız.” dedi.


SPORCULAR VE AİLELERİ TESİSLERDE BİRARADA


“Gerçekten acımız büyük. Memleketimizin ve ilimizin başı sağolsun. Bizler psikolojikmen huzursusuz. Futbol bir sosyal aktivite bir keyif oyunu. Bu kadar yaralımız, bu kadar çökme riski taşıyan binalar varken, 15 bine yakın insanımız dışarıdayken biz bu tadı yaşayamayız. Artı benim 28 kişilik oyuncu grubumun içerisinden 20’si Elazığlı. Bu sporcularımız 16-21 yaş gurubunda. Bu sporcularımızın aileleri burada konaklıyor. Çocuklarını bırakamıyorlar. Bu ailelerimiz depremde en çok hasar gören mahallelerimizde ikamet ediyorlar. Çocuklarımızın biz evlerine gitmelerine müsaade etmiyoruz. Çünkü depremden bu tarafa 800’ün üzerinde artçı depremler meydana geldi. İnsanlar bir panik içerisinde.”


ŞEHİR ZOR DURUMDAYKEN, BİZ NASIL ANTRENMAN YAPALIM


Tesislerimizin yan tarafında 1000 kişilik bir konteyner kent kuruluyor. Hemen yanı başımızda ailelerimiz yaşam mücadelesi verirken biz yan tarafta nasıl antrenman yapacağız. Hangi psikolojiyle maça çıkacağız. Dışarıdan gelen oyuncularımız çok endişeli. Şuan 8 oyuncumuz var dışarıdan gelen inanın İstanbul’dan zor getirdik çocuklarımız. Buraları arıyorlar yaşananları öğreniyorlar. Geldiler caddeleri ve sokakları gezdiler. Bu oyuncularımızın aileleri de panik içerisinde. Bırakın gelin diyorlar. Biz bu psikolojiyle saha çıkmak istemiyoruz.Bizim Pazar günü Kırşehir Maçım var. Şehri gördünüz. Hangi taraftar maça gelecek, gelseler bile ne haz alacağız o maçtan.”


LİGDEN ÇEKİLME KARARININ GEÇMİŞTE EMSALLERİ VAR


“Biz bu konuda TFF Başkanımızla irtibata geçtik. Salı günü itibariyle müracaatımızı yaptık ligden bu sezon için çekilmek için. Kendisi ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Bu durum ilk kez olan bir şey değil. Geçmişte bunun örnekleri var. Sakarya, Yalova, Gebze, Darıca kulüpleri ligden çekildi. Kocaelispor kendi isteğiyle çekilmedi. Vanspor için kez öyle. Ben başkanıyla görüştüm. Ligden çekilme veya başka bir şehirde maçları oynama teklifi sunmuşlar. Onlar 2. Teklifi kabul edip başka şehirde maçlarını oynamışlar. Ama biz o durumda değiliz. Bizim zaten küme düşmememizin en büyük faktörü stadımızın yıkılmasıydı. Biz maçlarımızı gittik hep gurbette oynadık. İçerideki son 7-8 maçımızı hep dışarıda oynadık. Küme düşmemizin en büyük etkenlerinden. O yüzden bu saatten sonra maçlarımızı dışarıda oynamayı da bünyemiz kaldırmaz. Biz bu sene affımızı istiyoruz. İnşallah değerli federasyon kurulumuz bu kararımıza saygı duyar. En azından bu sezon tesisimizde gerekli olan revizyonları yaparız. Kafamızı toparlarız. Bilim adamları açıklama yapıyor. Bir büyük deprem daha bekleniyor diye. Şuan herkes diken üstünde bu şehirde. Allah yaşatmasın zor bir durum.”


MADDİ BİR KAYBIMIZ OLMAZ


NTV Muhabiri Serkan Kaya’nın “Birde tabi mali boyutu var. Elazığspor borçla alt liglere düşen bir takımdı. Oynayamazsanız gelirlerinizde gidecek. Maç gelirleri olsun. Yayın gelirleri olsun. Bahis gelirleri olsun. Bu açığı nasıl kapatacaksınız?” sorusunu yanıtlayan Başkan Öztürk;


“Şuan kulübümüz zaten borçlu olduğu için, oradan gelen gelirler zaten icralara gidiyor. Kulübe bir faydası yok. Zaten bu ligin geliri de 1 milyon civarında. Yani bu parayı Elazığspor alsa ne olur almasa ne olur. Bizi ekonomik olarak etkilemez.” dedi.


BAKANLARIMIZDAN RANDEVU TALEP EDECEĞİZ


Deprem felaketi nedeniyle ilimizde bulunan bakanlardan randvu talep edeceklerini ve görüşmelerde Elazığspor için destek talebinde bulunacaklarını ifade eden Öztürk; “Şehirde bulunan bakanlarımızla görüşeceğiz inşallah. Randevu talep edeceğiz. Dertlerimizi anlatacağız. Ben özellikle cumhurbaşkanımıza ve hükümetimize teşekkür ediyorum. İnanın ilk günden itibaren nefesleri ensemizdeydi. Devletimizi, hükümetimizi hissettik. Allah hepsinden razı olsun. Bizlerde kulübümüz için gerekli desteği talep edeceğiz.” Şeklinde konuştu.


BAŞKAN ÖZTÜRK'ÜN KANAL FIRAT'A VERDİĞİ RÖPORTAJ:
DİĞER HABERLER