Başkan Öztürk: Transfer yasağı geldiği doğru ama...

Başkan Öztürk: Transfer yasağı geldiği doğru ama...

Elazığspor taraftarını üzüntüye boğan transfer yasağı haberinin ardından Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, önemli açıklamalarda bulundu.

FIFA'dan gelen 3 dönemlik transfer yasağı hakkında açıklama yapan Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, Segbefia, Sarpong ve Traore dosyalarıyla ilgili geçici bir transfer yasağı cezalarının bulunduğunu ve bunu da daha önce kamuoyu ile paylaştıklarını belirtirken, yasağın geçici olduğunu ve ödemelerin yapılması durumunda yasağın kaldırılacağını söyledi.


FIFA tarafından verilen transfer yasağı cezasının yeni bir gelişme olmadığını ve geçtiğimiz günlerde kendisinin de yer aldığı televizyon programlarında aldıkları cezayı kamuoyu ile paylaştığını belirten Öztürk, şu an itibariyle FIFA’da eski oyuncular Segbefia, Sarpong ve Traore dosyaları nedeniyle geçici transfer yasağı aldıklarını söyledi.


Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, Segbeifa’ya 50 Bin Euro, Sarpong’a 90 Bin Euro ve Traore’ye ise 28 Bin Euro ödenmesi gereken borçları bulunduğunu ve bu borçların taksitlendirildiğini fakat ödeme yapılmadığını ifade ederken, FIFA tarafından verilen transfer yasağı cezasının kalıcı olmadığını ve ödeme yapılması durumunda cezanın kaldırılacağını belirtti.


FIFA tarafından yeni bir ceza almadıklarını yineleyen Başkan Öztürk; “Muhtemelen bir yanlış anlaşılmadan kaynaklanan bir durum, yeni bir gelişme olduğu takdirde değerli kamuoyu ile paylaşırız” ifadelerini kullandı.DİĞER HABERLER