Birevim Elazığspor ilk transferini yaptı!

Teknik Direktör Levent Eriş, Yusuf Ensar’ın profesyonel yapılmasını istedi...

Birevim Elazığspor alt yapısından yetenekli genç oyuncu Yusuf Ensar Poyrazlı ile 2.5 yıllık profesyonel anlaşma yaptı…


Transfer tahtasının kapalı olması nedeniyle mecburen kadrosundaki genç yeteneklere yönelen, bu sayede de Fırat Sefa Öncü, Selim Enes Özeren, Murathan Özen, Hebat Alan ve İzzet Topatar gibi gelecek vaadeden yetenekleri Türk futboluna kazandıran Birevim Elazığspor’da yeni bir yıldız adayı daha doğuyor.


Futbola 2013 yılında Elazığspor alt yapısında başlayan ve günümüze kadar Akademi U-14 ve U-15 liglerinin yanı sıra Elit Akademi U-16, U-17 ve U-19 liglerinde toplam 105 müsabakada forma giyen Yusuf Ensar Poyrazlı, bu maçlarda 42 kez de gol sevinci yaşadı.


42 GOLE İMZA ATTI


Göreve başladıktan sonra alt yapı oyuncularını mercek altına alan ve bu kapsamda orta sahanın hem sağında hem de solunda görev yapabilen 17 yaşındaki genç yetenek Yusuf Ensar Poyrazlı’yı oldukça beğenen Teknik Direktör Levent Eriş, alt yapı hocalarının da onayını alarak Yusuf Ensar’ın profesyonel yapılmasını istedi.


Elazığspor Yönetim Kurulu, Teknik Direktör Levent Eriş’ten gelen bu talep doğrultusunda genç futbolcuyu profesyonel yaparak 2,5 yıllık sözleşme imzaladı.


Bu gelişmenin ardından Teknik Direktör Levent Eriş’in Yusuf Ensar Poyrazlı’ya Vanspor karşısında az da olsa süre vermesi bekleniyor.


 

DİĞER HABERLER