Toprak devam kararı aldı

Toprak devam kararı aldı

Elazığ Belediyespor'da yönetim belirsizliği sona erdi. Takımın iç saha maçlarını nerede oynayacağı da belirlendi.

Elazığ Belediyespor Futbol Kulübü Başkanı Ahmet Toprak, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ile önemli zirvede bir araya geldi...


Elazığ Belediyespor Kulübü’nde uzun yıllar görev yapan Başkan Ahmet Toprak, ani bir kararla görevinden istifa ettiğini duyurmuştu. Daha sonra Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ile bir araya geleceği ve Belediyespor’un geleceğinin belirleneceği toplantıya göre Başkan Toprak’ın yola devam edip etmeyeceğinin belli olacağı kaydedilmişti.


Gerçekleyen kritik toplantının ardından Başkan Toprak yola devam etme kararı aldı.


 Başkan Ahmet Toprak; “Elazığ’ın 2 profesyonel futbol kulübünden biri olan Belediyespor’a bütün Elazığ’ın, her kesim ve kurumun sahip çıkarak, destek vermesi gerekiyor.” dedi.


TOPRAK/ “ELAZIĞ’IN 2 PROFESYONEL FUTBOL KULÜBÜNDEN BİRİ OLAN BELEDİYESPOR’A HER KESİMİN DESTEK VERMESİ GEREKİYOR”


Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Elazığ Belediyespor Futbol kulübü Başkanı Ahmet Toprak:


“Belediye Başkanı Sayın Şahin Şerifoğulları ile bir araya geldik ve görüşmemizin neticesinde yola devam etme kararı aldık. Önümüzdeki günlerde yapacağımız yönetim değişikliğiyle, 2019-2020 futbol sezonunda daha güçlü ve kararlı bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. Bu kapsamda Sayın Şerifoğulları’na, ilimiz milletvekillerine teşekkür ediyorum. Elazığ Belediyespor Futbol Kulübü Elazığ’ın 2 profesyonel futbol kulübünden biri. Bu kulübe bütün Elazığ’ın, her kesim ve kurumun sahip çıkarak, destek vermesi gerekiyor. Bu bilinç oluşturulduğu takdirde de Elazığ Belediyespor’u güzel günlerin bekleyeceğinden kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

ELAZIĞ BELEDİYESPOR, İÇ SAHA MAÇLARINI TUNCELİ’DE OYNAYACAK


İlimizde yaşanan stadyum sorunu nedeniyle Elazığspor’un yeni sezon öncesinde Bingöl’ü tercih etmesinin ardından Elazığ Belediyespor’da maçlarını Tunceli’de oynamak için girişimlere başladı.


Elazığ Belediyespor Futbol Kulübü’nün yeni sezonda maçlarını oynayacağı stadyum için yapılan görüşmeler sonucunda Tunceli’de karar kılındı.


Atatürk Stadyumu’nun yıkılmasının ardından ilimizde yaşanan stadyum sorunu nedeniyle, profesyonel kulüplerimiz Elazığspor ve Elazığ Belediyespor Futbol Kulübü, yeni sezonda maçlarını oynayacakları stadyumları belirledi.


Önceki günlerde Elazığspor’un maçlarını Bingöl’de oynamayı kararlaştırmasının ardından 3. Lig’deki ekibimiz Elazığ Belediyespor ise iç saha müsabakalarını Tunceli’de oynamayı kararlaştırdı.


Elazığspor’un Bingöl, Elazığ Belediyespor’un ise Tunceli’yi tercih etmesinin ardından, temsilcilerimiz ilimizde yapılacak olan yeni tesis tamamlanana kadar iç saha maçlarını bu kentlerde oynayacaklar.DİĞER HABERLER