Milletvekili Bulut: 'Yıkım işlerini komisyon yapsın, geliri Elazığspor'a bağışlansın'

Milletvekili Bulut: 'Yıkım işlerini komisyon yapsın, geliri Elazığspor'a bağışlansın'

Milletvekili Bulut: 'Yıkım işlerini komisyon yapsın, geliri Elazığspor'a bağışlansın' açıklaması yaptı.

İlimiz milletvekili Metin Bulut Elazığ’daki hasarlı binaların yıkım işlerinin komisyon tarafından yürütüleceğini ve yıkımlardan elde eden gelirlerin Elazığspor’a verileceğini duyurdu.


Milletvekili Metin Bulut yaptığı açıklamada; Elazığspor'un bu sayede ihtiyacı olan bir kaynağa ulaşmış olacağını ifade etti.


Bulut'un açıklaması şöyle:


“Depremin ilk gününden beri konuşulan konulardan birisi de yıkım meselesi oldu. Üzerine çok ciddi şekilde spekülasyon yapıldığı ve sürekli şehrin gündemini işgal eden ve aslında işgal etmeye değmeyen konulardan bir tanesi. Biz o günlerde de aynı şeyi söylüyorduk şimdi de aynı şeyi söylüyoruz. Hem kurumların töhmet altında kalmaması hem kimsenin bu konuda kapılarında istifham oluşturmaması açısından o gün teklifimizi söylemiştik. İl Özel İdaresi, Valiliğimiz elinden geleni yapıyor bu konuda. Bana gelirse bu konuda son noktayı koymamız gerekiyor.


Elazığspor malum çok ciddi kaynak arayışı içerisindeyiz kaynak ihtiyacı var. Benim bu konudaki tavsiyem, oluşacak bir komisyon tarafından bu yıkım işlerinin yapılması. Bu komisyon da Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü olabilir Elazığ Belediyesi olabilir İl Özel İdaresi olabilir bunlar tarafından yapılan bir komisyon bu yıkım işlerinin hepsini yapacak ve buradan gelen gelir de kontrollü bir şekilde Elazığspor’a aktarılacak. Böyle olursa herkes töhmet altında kalmaktan kurtulmuş olur bir de Elazığspor ihtiyacı olan kaynakla da buluşmuş olur.”

DİĞER HABERLER