İşte şehrimizin en büyük spor yatırımı: Şehir Stadyumu...

İşte şehrimizin en büyük spor yatırımı: Şehir Stadyumu...

Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren; yapılan Yeni Şehir Stadyumu hakkında bilgiler verdi: " Alışılmışın dışında sadece futbol müsabakaları için değil, faaliyetlerini yürüttüğümüz bir çok branştan müsabakaların da olacağı ve bunları tek çatı altında topladığımız bir kompleks inşa ediyoruz.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Elazığ Yeni Şehir Stadyumunun devam eden işleri hakkında açıklamalarda bulundu.


Spor yatırımları içerisinde şehrin en büyük yatırımlarından olan Elazığ Yeni Şehir Stadyumu: kapalı spor salonu, içerisinde okçuluk, halter, güreş, tekvando, boks, bilardo salonları, kafeteryaları, sosyal donatıları ve idari binadan oluşan büyük bir kompleks olarak devam ediyor.Prekast dış cephe kaplama, spor salonu ve stadyum içerisindeki alçıpan, seramik, cam kaplama işleri ile doğalgaz, elektrik ve mekanik işleri büyük bir hızla devam ediyor.


Stadyumun çatı kaplama kısmı devam ediyor. Özellikle kapalı tribün üzerindeki çatı kaplama işinde yoğunlaşılmış durumda... Yaklaşık bir ay içerisinde tüm stadyumun çatısının kapanması planlanıyor.Yapılan açıklamada Ekim ayı gibi drenaj, stadyumun çim zemini, stadyum ve spor salonunun koltuk montajlarına başlanacağı belirtilirken hedefin büyük bir aksilik olmazsa yıl sonunda bitirmiş olduğu açıklandı. 


Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren konu hakkında yaptığı açıklamada, sadece futbolun değil pek çok spor branşının bir arada yapılabileceği yaşayan bir stadyum, spor kompleksi yaptıklarını belirtti.


Eren'in açıklaması şöyle:


‘’Şehrimizin gözde bir spor merkezi olması anlamında yaşayan stadyum olarak her branştan antrenman salonları akabinde genç ofislerimizle sosyal bir ortam oluşturmayı hedefliyoruz. Alışılmışın dışında sadece futbol müsabakaları için değil, faaliyetlerini yürüttüğümüz bir çok branştan müsabakaların da olacağı ve bunları tek çatı altında topladığımız bir kompleks inşa ediyoruz. Şehrimizin sporuna ve gençlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Ben başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na Elazığ Valimize, Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza ve İl Başkanımıza şükranlarımı sunuyorum.’’
DİĞER HABERLER