Tenis Hakemlik Kursu ilimizde gerçekleştiriliyor...

Tenis Hakemlik Kursu ilimizde gerçekleştiriliyor...

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ev sahipliğinde Türkiye Tenis Federasyonu faaliyet programında yer alan Çizgi ve Gözlemci Hakemlik kurs programı gerçekleştiriliyor.

Türkiye Tenis Federasyonu faaliyet programında yer alan Çizgi ve Gözlemci Hakemlik kurs programı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ev sahipliğinde gerçekleştiriliyor.


Normal programda Nisan ayında gerçekleştirilmesi planlanan hakemlik kursu pandemi dolayısıyla ertelenmişti.Eğitimler Elazığ başta olmak üzere Bingöl, Malatya, Diyarbakır, Gaziantep ve Tunceli illerinde gelen katılımcılarla 2-3-4 Temmuz tarihlerinde Çok Amaçlı Spor Merkezi Eğitim salonunda ve Tenis Kortlarında gerçekleştiriliyor.


Kurs sonucunda yapılacak sınavla Tenis Federasyonu yeni hakemlerini bünyesine katmış olacak. 


İl Müdürü Abdulsamet Eren yaptığı açıklamada; "öncellikle civar illerden şehrimize gelen misafirlerimize hoş geldiniz diyorum, bakım-onarım çalışmalarını başlattığımız kaçık Tenis Kortlarımız ve yine yapmayı planladığımız Kapalı Kortumuz ile inşallah müsabakalara ve antrenmanlara hazır hale getirmiş olacağız. Bu vesile ile de hakemlik kurslarının ilimizde yapılması güzel bir isabet oldu. Turnuvalar Bölge Maçları ve Final müsabakaları gibi önemli organizasyonlara ev sahipliği yapmış olacağız. Farklı branşlarda farklı hakemlik veya antrenörlük kurslarını takip ediyoruz, şehrimize katacağımız her bir değer için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

DİĞER HABERLER