Ermenistan'da darbe girişimi! Kim, neden yapıyor?

Ermenistan'da darbe girişimi! Kim, neden yapıyor?

Ermenistan Başbakanı Paşinyan, ülkede bir darbe girişiminin olduğunu söyledi. Anadolu Ajansı, Ermenistan Genelkurmay Başkanı ve üst rütbeli komutanların, Başbakan Paşinyan’ı istifaya çağıran bir bildiri yayınladığını duyurdu.

Dağlık Karabağ bölgesinde Azerbaycan ordusu karşısında büyük bir hezimet yaşayan Ermenistan ordusu harekete geçti, Başbakan Paşinyan'a darbe girşiminde bulundu.ORDU İSTİFASINI İSTEDİ


Ermeni ordusu, Başbakan Paşinyan'ı istifaya davet etti.


Ermenistan Başbakanı Paşinyan, ülkede bir darbe girişiminin olduğunu söyledi.


Anadolu Ajansı, Ermenistan Genelkurmay Başkanı ve üst rütbeli komutanların, Başbakan Paşinyan’ı istifaya çağıran bir bildiri yayınladığını duyurdu.PAŞİNYAN DİRENİYOR


Ermenistan Başbakanı Paşinyan'dan da ilk açıklama geldi.


Görevi bırakma niyetinde olmayan Paşinyan, halkı sokağa çağırdı.DESTEKÇİLERİNİ MEYDANLARA ÇAĞIRDI


Paşinyan, yaptığı ilk açıklamada, "Genelkurmay'ın açıklamasını askeri darbe girişimi olarak görüyorum. Şu anda tüm destekçilerimizi Cumhuriyet Meydanı'na davet ediyorum.." dedi.GENELKURMAY BAŞKANINI GÖREVDEN ALDI


Paşinyan, Ermenistan Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan'ı görevden aldı.


Ermenistan ordusundan yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:


"Ermenistan Cumhuriyeti Başbakanı ve hükümeti Ermeni halkı için bu kritik durumda artık yeterli kararlar alamayacaktır. Ordu, uzun bir süre, Silahlı Kuvvetleri itibarsızlaştırmayı amaçlayan saldırılara, sabırla tahammül etti, ancak her şeyin bir sınırı var.


Silahlı Kuvvetleri, halkıyla düşmana karşı savaşmak için görevini onurla yerine getirmiştir.


Mevcut yetkililerin verimsiz yönetimi dış politikadaki ciddi hatalar ülkeyi çöküşün eşiğine getirdi."ERMENİSTAN'DAKİ DARBE GİRİŞİMİNİN ARKASINDA KİM VAR? NEDEN YAPIYOR?


Ermenistan'daki darbe girişimi Türkiye için de önemli bir gelişme... Arkasında bir güç olmadan bir ordunun darbeye kalkışması mümkün değil.


Türkiye'nin desteklediği Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ'daki zaferi aslında Siyonist Küresel Çete'nin tüm oyunlarını bozmuştu. Ermenistan'ı Türkiye'ye musallat etmek için Azerbaycan'a saldırtan İsrail Paşinyan'ın yenilgiyi kabul etmesi karşısında fiyasko yaşamıştı.


İşte şimdi o yenilgiyi kabul eden Paşinyan'ı devirmek isteyen İsrail. Yerine oluşturacağı yeni bir yönetimle anlaşmayı hiçe sayıp yeniden Türkiye'ye musallat edecek.


İsrail son zamanlarda Ermenistan'a drone satışı ile de gündeme geliyordu. Malum medya ve akademiyanın Azerbaycan'ın dostu dediği İsrail...

DİĞER HABERLER