Hala onu istiyorlar: Trump gitti Trumpizm bitmedi!

Hala onu istiyorlar: Trump gitti Trumpizm bitmedi!

ABD Senatosundaki azil yargılamasında aklanan eski ABD Başkanı Donald Trump, güncel bir ankete göre, Cumhuriyetçi seçmenin 2024 başkanlık seçimleri için ilk tercihi olarak öne çıktı.

ABD'de Trump gitti ama Trumpizm bitmedi. Trump'ın fikirleri toplumda büyük bir ilgiyle karşılık bulmaya, yayılmaya devam ediyor.


ABD'yi Siyonizm'in jandarması olmaktan çıkarıp kaynaklarını kendi halkına harcamayı isteyen Trump ülkesini İsrail sömürüsünden kurtarmak istiyor. Arkasında ulusalcılar var.


Küreselciler ise artık ABD eliyle olmayacağını anladıkları Büyük İsrail'i kurma hayallerini Çin ile gerçekleştirmek istiyor.


Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, ABD'deki iktidar mücadelesini şöyle özetlemişti:


ABD'deki ölümüne iktidar savaşının nedeni şu: Küresel Siyonist çete "ABD Irak işgalinde 5000 asker, 7 trilyon $ kaybederek Cihatçı Dirinişe yenilip BOP ambalajında Büyük İsrail'i kuramadı. Süper güç yapıp Büyük İsrail'i Çin'e kurduralım" diyor. Ulusalcılar ise ABD'yi yeniden süper güç yapmak istiyor.
-GEÇKİL-


İşte böylesine derin ve şiddetli bir iktidar mücadelesinin yaşandığı ABD'de Trumpizm'in yayılmaya devam ettiği bir araştırmayla da ortaya kondu.


ABD'de etkili siyasi analiz sitesi Politico ile Morning Consult firmasının ortaklaşa yaptığı güncel bir anket, 6 Ocak'taki Kongre baskınının ardından Cumhuriyetçi tabanın Trump'a yaklaşımını ortaya koydu.


Ankete katılanların yüzde 59'u Trump'ın Cumhuriyetçi Parti içinde ve partinin geleceğinde ana bir rol oynamasını istediklerini dile getirdi.


Sputnik’in haberine göre aynı ankette Cumhuriyetçilerin yüzde 81'i Trump'la ilgili olumlu görüş beyan ederken, bu oranın 6 Ocak'tan hemen sonra yapılan benzer ankete kıyasla arttığı belirtildi.


Söz konusu ankette Demokrat Başkan Joe Biden'ın iyi iş çıkardığını düşünenlerin oranı yüzde 62 olarak tespit edilirken, Demokratların yüzde 92'sinin, Cumhuriyetçilerin ise sadece yüzde 20'sinin Biden'a olumlu not verdiği kaydedildi.


Öte yandan diğer muhtemel Cumhuriyetçi başkan aday adaylarına ilişkin bölümde Mike Pence'e destek oranı yüzde 12'de kalırken, diğer Cumhuriyetçi isimlerin oranları tek haneli rakamlarda kaldı.


Trump, Senatodaki azil sürecinde aklanmasının ardından yaptığı ilk açıklamada siyasi hayatına devam edebileceği mesajını vermiş ve "hareketimiz daha yeni başlıyor" yorumunu yapmıştı.


Senato Genel Kurulunda 13 Şubat'ta yapılan oylamada 57 senatör Trump aleyhinde oy kullanırken, 43 senatör ise Trump'ın suçsuz olduğu yönünde oy vermişti.


Böylece 100 sandalyeli Senatoda suçlu bulunabilmesi için en az 3'te 2 çoğunluğun oyu (67 senatör) gereken Trump, hakkındaki "halkı isyana teşvik" başlıklı azil suçlamasından aklanmıştı.

DİĞER HABERLER