28 Şubatçı değil Erbakan'ın kurtardığı TOBB bu... Filistin'de organize sanayi bölgesi kuruyor!

28 Şubatçı değil Erbakan'ın kurtardığı TOBB bu... Filistin'de organize sanayi bölgesi kuruyor!

Cumhurbaşkanlığı kararı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin Filistin'de organize sanayi bölgesi kurmasına izin verildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Filistin'de organize sanayi bölgesi kuruyor.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) Filistin'de organize sanayi bölgesi kurmasına ilişkin izin kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.


Yayımlanan karara göre, TOBB'un iştiraki olan TOBB BİS Organize Sanayi ve Teknoloji Bölgeleri AŞ, Filistin'in Cenin şehrinde organize sanayi bölgesi kuracak.BU TOBB ESKİ TÜRKİYE'NİN TOBB'U DEĞİL!


Eski TOBB olsaydı bu kararı İsrail'de kurmak için alırdı. Fuat Miras'ın başkanlığını yaptığı TOBB 28 Şubat sürecinde Erbakan'a büyük düşmanlık yapmıştı.


Beşli çete diye anılanlardan TOBB Başkanı Fuat Miras koltuğunu ilk kaybeden 28 Şubatçı sivil toplum örgütü lideri oldu.


Entrika ile görevimden uzaklaştırıldım deyip işinin nasıl bitirildiğini açıklayan Fuat Miras’ın devrildiği kongreye; soğuk 28 Şubat rüzgârları esiyorken eski bir TOBB Başkanı sıfatıyla Erbakan’ın Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından davet edilmesi de Beşli Çete’nin nasıl tasfiye edildiğini gösteren bir ilginç örnekti.


Hisarcıklıoğlu bu tutumuyla kendisini o koltuğa oturtanın Erbakan olduğunu da ilan ediyordu. Zaten sonrasında da Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun bileğini bükebilen olmadı.


İşte şimdi Filistin'de Organize Sanayi Bölgesi açmak için izin isteyen TOBB, Erbakan'ın Yahudi'den kurtararak Rıfat Hisarcıklıoğlu'na teslim ettiği o TOBB'dur!

DİĞER HABERLER