ABD Türkiye'nin 2050 yılı haritasını yayınladı...

ABD Türkiye'nin 2050 yılı haritasını yayınladı...

Stratfor'un Türkiye'nin etki alanlarını öngördüğü 2050 haritası, yabancıların elde ele dolaştırdığı bir belge haline geldi.

Erbakan'ın "Osmanlı Devletinin 10 katı büyüklüğünde Yeni Bir Dünya kuruyoruz" sözünü hatırlatan Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil; "Elhamdülillah, Türkiye şimdiden bir Osmanlı gücünde!" tespitini paylaşmıştı.


17 Şubat 2020'de yaptığı değerlendirmede "Katar'da, Suriye'de, Sudan'da, Libya'da, Akdeniz'de Türkiye'yi tutabilen bir küresel güç yok. Lakin Türkiye'deki İsrail illüzyoncu medya ve akademiyası kök söktürüyor!" demişti.


Stratfor isimli Siyonist Kuruluş Türkiye için yayınladığı 2050 haritasıyla o tespitteki haklılığı ortaya koydu Türkiye'nin 2050 yılında ulaşmasını ön gördüğü sınırların haritasını yayınladı.


Yayınlanan haritada Türkiye'nin; Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, Libya, Mısır, Suriye, Irak, Lübnan, Ürdün, Suudi Arabistan, Umman, Yemen, Körfez ülkeleri, Gürcistan, Ermenistan, Azerbaycan, Kırım, Türkmenistan ve Kazakistan'ın bulunduğu Hazar havzasında hakimiyet sağladığı görülüyor.


Harita kimileri için abartı gelse de Batı'da korkuyla paylaşılmaya başlandı. Ancak hatırlatalım Erbakan'ın, "Osmanlı Devletinin 10 katı büyüklüğünde Yeni Bir Dünya kuruyoruz" planı karşısında bu harita eksik kalıyor!İşte Ensonhaber'de yayınlanan haber aynen şöyle:


Türkiye'nin Orta Doğu ve Akdeniz'den Orta Asya'ya uzanan bir coğrafyada etkinliğini artırması, bölge ülkelerinden çok Batılı güçleri tedirgin ediyor.STRATFOR'UN TÜRKİYE HARİTASI


Daha önce parçalanmış Türkiye haritasını da ilk yayınlayan düşünce kuruluşu Stratfor'un kurucusu Geore Friedman'ın 'Gelecek 100 Yıl' kitabında yer alan, Türkiye için 2050 yılında öngördüğü etki alanlarını gösteren harita, yabancılar tarafından sosyal medyada paylaşılıyor.2050'DE TÜRKİYE'NİN ETKİ ALANLARI


Amerikan Savunma Bakanlığı birimleriyle birlikte özel kuruluşlara da kritik istihbarat satan, aynı zamanda gayriresmi CIA olarak da anılan bir kuruluş olan Stratfor'un söz konusu haritasında, 2050 yılında Türkiye'nin etki alanındaki ülkeler şunlar:


Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, Libya, Mısır, Suriye, Irak, Lübnan, Ürdün, Suudi Arabistan, Umman, Yemen, Körfez ülkeleri, Gürcistan, Ermenistan, Azerbaycan, Kırım, Türkmenistan ve Kazakistan'ın bulunduğu Hazar havzası.STRATFOR'UN ÖZ GEÇMİŞİ


Stratfor, merkezi Teksas’ta bulunan bir “küresel istihbarat” şirketi. Hindistan Bhopal’daki Dow Chemical ile savaş uçağı üreticileri Lockheed Martin, Northrop Grumman ve Raytheon gibi büyük şirketlerin yanı sıra, İç Güvenlik Bakanlığı, Deniz Piyadeleri Komutanlığı ve Askeri İstihbarat Örgütü gibi Amerikan devletinin kurumlarına da gizli istihbarat sağlıyor.

DİĞER HABERLER