El-Aziz'in Özışık Kardeşler uyarısındaki haklılığı ortaya çıktı! Biden geldi Işıkçılar Erdoğan’a muhalif oldu...

El-Aziz'in Özışık Kardeşler uyarısındaki haklılığı ortaya çıktı! Biden geldi Işıkçılar Erdoğan’a muhalif oldu...

Işıkçılar Cemaati’nin yayın organı Türkiye gazetesinin ve yazarlarının, hükümete yönelik aldıkları tavır, Kasım ayından bu yana dikkat çeken bir şekilde değişti...

Kasım ayındaki ABD seçimlerinde aldığı zaferle resmi başkanlık sürecine başlaması beklenen Joe Biden bugün yemin etti ve yetkiyi eline aldı.


Artık resmen ABD Başkanı olan Biden’ın etkisi Türkiye’de de hissedildi. İktidar kanadında Biden etkisiyle büyükelçilik atamaları ve söylem değişiklikleri bugüne kadar çok konuşuldu.


Fakat Biden etkisiyle iktidar medyasında da değişiklikler göze çarpmaya başladı.


Özellikle Işıkçılar Cemaati’nin yayın organı Türkiye gazetesinin ve yazarlarının, hükümete yönelik aldıkları tavır, Kasım ayından bu yana dikkat çeken bir şekilde değişti.


Başını, gazetenin yazarları Fuat Uğur ve Süleyman Özışık’ın çektiği yazılarda, gazete, Erdoğan’a muhalif manşetlerle çıkmaya başladı.


Aslında Özışık Ailesine Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil özel bir dikkat çekmiş ve şunları söylemişti:


İktidarı yalınkılıç savunan ÖZIŞIK kardeşlerle iktidara olanca hıncıyla yüklenen Yılmaz ÖZDİL aynı ÖZ'dendirler, tezgâha gelmeyin!
(GEÇKİL - 17 Mayıs 2020)


Ve öyle de oldu. Gerçek yüzlerini ortaya koymaya başladılar. Yayınlanan yazılarda, zamlar, döviz kurları ve bizzat Erdoğan’ın ödül verdiği isimler hedefe konuldu. Haber ve yazılarda, “Güçlü devlet böyle giderse 2023’te hiçbir işe yaramayabilir”, “Sabır taşı çatlamak üzere” gibi ifadeler kullanıldı.


İki gün önce “Vatandaş ve esnaf soruyor: Döviz çıkarken zam yapanlar inerken nerede” şeklinde manşet atan gazete, haberin spotunda ise “Başta gıda olmak üzere iğneden ipliğe yapılan her zammın ardından ‘Döviz yükseldi mecburuz’ diyenlerin, kur inince sesi çıkmıyor” ifadelerine yer verdi.AKP'Lİ VEKİLLE KAVGA ETTİLER, O İSİMLERİ HEDEF ALDILAR


Fuat Uğur, AKP Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı ile kavgaya girerken, iktidara yakın gazetecilerden Şebnem Bursalı ile de Twitter’dan atıştı.


Ayrıca gazetenin yazarı Fatih Selek de “Bu nasıl iletişim stratejisi” başlıklı yazısında, hem Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'u hem de AKP Tanıtım ve Medya Başkanı Mahir Ünal'ı hedef almıştı.


Tüm bu tepkilerin ABD Başkanlık seçimlerinden sonra gelmesi ise dikkat çekti.PATRON ABD VATANDAŞI


Öte yandan şu an Işıkçılar Cemaati’nin başında Enver Ören’in oğlu Mücahit Ören oturuyor.  Mücahit Ören de “ABD'ye bağlılık ve sadakat göstereceğime; kanunun gerektirdiği hallerde ABD ordusuna hizmet vereceğime” ifadelerinin olduğu yemini, elini göğsünün üstüne koyarak söyleyip, ABD vatandaşlığına geçmişti.MİLLETİN PARASINI ÇARPAN İHLASÇILAR


Haberde Işıkçılar adıyla anılmalarına bakmayın siz meşhur isimleri İhlasçılar! Türkiye'deki İhlaszedelerin mimarı olan cemaat bunlar.


On binlerce insanın milyonlarca lirasını alıp sonra da zarar açıklamışlardı. Hala o mağdurlar aynı mağduriyetlerini yaşıyor.

DİĞER HABERLER