İş dünyasından TSK’ya anlamlı destek, Türkiye'deki İsrail'e fotoğraflı karşı mesaj!

İş dünyasından TSK’ya anlamlı destek, Türkiye'deki İsrail'e fotoğraflı karşı mesaj!

CHP’li Ali Mahir Başarır’ın “Devletin ordusu Katar’a satılmış” şeklindeki sözlerine tepkiler devam ediyor. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığındaki bir heyet Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesine destek ziyaretinde bulundu. Heyette TESK, TİSK, Hak-İş, Türk-İş, Türkiye Kamu-Sen, Memur-Sen ve Türk Harb-İş Sendikası’ndan temsilciler yer aldı. Akar, Başarır’ın sözlerini, “Akla ziyan” olarak yorumladı. Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler de heyete teşekkür etti ve hukukun gereğini yapacaklarını söyledi.

TSK aleyhinde CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın sözlerinin ardından TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında, TESK Başkanı Bendevi Palandöken, TİSK Başkan Vekili Celal Koloğlu, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Alaattin Soydan’dan oluşan STK temsilcileri, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesine destek ziyaretinde bulundu.AKLA ZİYAN BİR HUSUS


Milli Savunma Bakanlığı’ndaki görüşmede konuşan Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri aleyhindeki ifadelere tepki göstererek, şunları söyledi: “Hangi sebeple olursa olsun, birilerinin çıkıp da Silahlı Kuvvetleri, orduyu özne olarak kullanıp onu ‘satılmış’ kelimesi ile yan yana koymaları gerçekten akla ziyan bir husus. Amacı, maksadı, nasılı, nedeni ne olursa olsun bunu şiddetle kınıyor, reddediyoruz. Birilerinin çıkıp kendi amaçları, ihtiyaçları, egosu doğrultusunda böyle cümleler kullanmaları çok yanlış. Tabii ki adalet bunun cevabını verecek ama keşke o kişi çıkıp da ‘Ben bunu demek istemedim. Yanlış bir şey yaptıysam özür dilerim’ deseydi çok daha anlamlı olurdu diye düşünüyoruz.”YAHUDİ KAYBETTİ, ERBAKAN KAZANDI!


Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a destek ziyareti yapan STK'lar içerisinde TOBB, TESK, TİSK, TÜRK-İŞ gibi 28 Şubat'ın beşli çetesinin mensubu sivil toplum örgütleri de vardı.


Bin yıl sürecek denilen 28 Şubat Erbakan'ın yönettiği Milli Derin Devlet tarafından kısa sürede ters yüz edilerek tüm aktörlerinden hesap soruldu ve devlet yönetiminden el çektirildi.


İşte ordumuza bir İslam Ülkesi'ne destek veriyor diye "satılmış" hakareti yapan Türkiye'deki İsrail karşısında destek olmak için Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'la poz veren STK Başkanları çektirdikleri fotoğrafla malum yapıya şu mesajı veriyor:


İktidar mücadelesini Yahudi kaybetti, Erbakan kazandı!

DİĞER HABERLER