Biden'ın muhalefeti dizayn etme maşası Temel mi?

Biden'ın muhalefeti dizayn etme maşası Temel mi?

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu son günlerde epey hareketli! Kurultaydan 105 gün sonra ancak CHP'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Hemen arkasından İyi Parti ile görüşüp liderler turu başlattığı belirtildi. İyi de neden şimdi?

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğluda partisinin içi de son günlerde epey hareketli! Kurultaydan 105 gün sonra CHP'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Hemen arkasından İyi Parti ile görüşeceği ve liderler turu başlattığı belirtildi. İyi de neden şimdi?


Seçim propagandasını Türkiye düşmanlığı ve Erdoğan’ı devirmek üzerine yapan ABD Başkan Adayı Joe Biden’ın Türkiye’deki medya tarafından aylarca gizlendikten sonra ancak ortaya çıkarılan bir konuşması vardı.


Türkiye’yi engellemek için her şeyi yapıp bedeller ödeteceğini söyleyen Biden ilk iş olarak da muhalefeti destekleyip Erdoğan’ı iktidardan indireceğini açıklamıştı. 


ABD’de her türlü kaosa gebe bir seçim süreci yaşandı. Seçimin üzerinden 16 gün geçmesine rağmen resmi kaynaklar kimin kazandığını açıklamadı. Trump ve çevresi “ikinci döneme devam ediyoruz” derken Biden “ordu ile el koyarız” açıklaması yaptı. Ama ABD medyası Biden’ı seçimin galibi olarak ilan etti.


İşte böyle bir ortamda Türkiye’de aniden hareketlenen biri var. Belli ki kulağına birileri ABD tamam sıra sende diye üflemiş! O kişi SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu. CHP kurultayı 26 Temmuz 2020’de yapılmasına rağmen hayırlı olsun ziyaretine yaklaşık dört ay sonra 9 Kasım tarihinde gitti.


Ve bugün de İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret ediyor. Arka arkaya bu ziyaretler neyi nesi? Tamam CHP’ye hayırlı olsun kılıfıyla bir ziyaret yapıldı peki İyi Parti’ye ziyaret ne için?


Aslında ziyaretlerin zamanlaması açıklamaya gerek bırakmayacak türden! Temel Karamollaoğlu’nun CHP’ye yaptığı ziyaretin tarihi 9 Kasım! Yani kurultaydan 105 gün sonra… Ama 9 Kasım tarihinin esas önemi ABD medyasının Biden’ı ABD’nin yeni başkanı ilan etmesinden hemen sonrası olması!


7 Kasım’da Biden ABD’nin Siyonizm kontrolündeki medyasında Başkan ilan ediliyor. 9 Kasım’da SP Genel Başkanı CHP’yi ziyaret ederek bir liderler turu başlattığını açıklıyor. Yani anlaşılan Biden’ın Türkiye’yi ele geçirmek için kullanacağını açıkladığı muhalefet kanadında SP Genel Başkan’ına önemli bir görev verilmiş! Eh, Devlet de notunu tutmaya başlamıştır.SP’DE NELER OLUYOR?


Saadet Partisi’nin içinde de son günlerde bir hareketlilik var. Geçtiğimiz haftalarda Genel Başkan Temel Karamollaoğlu İstanbul İl Başkanlığı’na partinin Gençlik Kolları Genel Başkanı Ömer Faruk Yazıcı’yı atadığını duyurmuştu. Ancak mevcut il başkanı Abdullah Sevim ise yaptığı bir açıklamayla YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün kendisine il başkanlığı görevini verdiğini söyleyerek görevine devam edeceğini açıkladı.


Yani görüntü ortada YİK Başkanı Asiltürk ile SP Genel Başkanı Karamollaoğlu arasında bir kavga olduğu şeklinde… Ancak Karamollaoğlu ve Asiltürk dünürler. Uzun süredir de Milli Görüş partileri içinde Erbakan’ın yanına Yahudi tarafından yerleştirilmiş hain şebekenin içindeler!


Bir atasözü vardır; “iki hırsız bir eve girse aralarında anlaşırlar ama ev sahibi ile asla anlaşamazlar” diye… Yani Asiltürk de Karamollaoğlu da Milli Görüş partileri içine sokulmuş iki hain! Onların anlaşamayacak neyi olabilir ki? Ayrıca dünürler de…


Henüz gelişmeler çok yeni ancak şu an için hissedilen YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün partiye bir heyecan getirmek için oyun kurduğu! Yani Asiltürk ihaneti deşifre olmuş, Yahudi çok kötü kullandığı için kamuoyunda yıpranmış Karamollaoğlu’nu parti içinde kurdukları bir oyunla değiştirmek isteyip yerine AGD Eski Genel Başkanı İlyas Töngüç’ü getirmek istiyor. Atamalar, dışarıya karşı verilen tepkilerin hepsi bir muvazaa! 


Daha geçen yıl yapılan genel kongrede “beni değiştirin” diyen Genel Başkan Karamollaoğlu’nun değiştirilmemesinin sebebi de bu oyunla daha net anlaşılıyor. Amaçlanan SP’nin başına Temel’i devirerek gelen bir genel başkan çıkarıp partinin de ortaya saçılan tüm rezaletlerini silmek, geçmişe sünger çekmek, partiye de heyecan getirmek.


Ama tutmaz! Türkiye gibi sıcak gündeme sahip bir ülkede Saadet Partisi’nin yeni genel başkan kontrolünde de Yahudi güdümünde hareket ettiği yaşanan güncel gelişmelere verecekleri tepkilerle çabuk deşifre olacaktır.


Evet gelişmeler henüz yeni olduğu için çok şey net değil! Ama böylesi bir oyun varsa devlet istediği takdirde bir yerlerden müdahale edip de oyunu gerçeğe çevirebilir. İzliyoruz, bakalım!

DİĞER HABERLER