Putin: Türkiye hukuku hiçbir zaman ihlal etmedi

Putin: Türkiye hukuku hiçbir zaman ihlal etmedi

Rusya Devlet Başkanı Putin, "Türkiye, Karabağ konusunda Azerbaycan'ı hep destekledi ancak uluslararası hukuku hiçbir zaman ihlal etmedi" açıklamasını yaptı.

Türkiye'deki İsrail her fırsatta Rusya ve Putin düşmanlığı yapmaya devam ediyor.


Kamuoyuna sürekli Rusya'yı Türkiye düşmanı olarak pompalayan malum medya ve akademiya bununla Türkiye'nin gerçek düşmanı İsrail'i gizliyor.


Önce Suirye'ye girerek Türkiye'nin girmesine ortam hazırlayan Putin aynı tutumunu Libya için de sergiledi. İki sınır ötesi harekatta da Türkiye'nin menfaatleri neyi gerektiriyorsa onlardan yana hareket eden Putin bu tutumunu Karabağ'da da sergiledi.


Türkiye'deki İsrail illüzyoncu medya ve akademiyasının tüm aleyhte propagandalarına karşı Putin Ermenistan'a destek çıkmadı. Hatta kameralar önünde telefonla kendisini arayan Paşinyan'ın yüzüne teli kapatan Putin malum medya ve akademiya çevrelerinin sahtekarlıklarını da yüzüne vuruyordu.


Karabağ sorunuyla ilgili Putin Türkiye'ye destek olmya halen devam ediyor.


Uluslararası arenada Türkiye'nin hukuku çiğnediği propagandalarına bizzat cevap veren Putin bunun gerçek olmadığını belirtti; "Türkiye hukuku hiçbir zaman ihlal etmedi" dedi.


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Karabağ ve Türkiye'nin bölgedeki rolü konusunda değerlendirmelerde bulundu.


Rossiya 24 televizyonuna konuşan Putin, bazen Türkiye ile belirli konularda yaklaşım farklılıkları bulunsa da diplomasi yolu ile uzlaşıya vardıklarını söyledi.


Putin, Dağlık Karabağ meselesinin, Sovyetler Birliği'nin dağılmasının jeo-politik bir sonucu olduğunu söyledi.


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ermenistan'ın Dağlık Karabağ’a ilişkin anlaşmayı reddetmesi halinde bunun ‘intihar’ olacağını bildirdi. Ermenistan'ın Dağlık Karabağ'ın bağımsızlığını tanımadığını hatırlatan Putin, bunun uluslararası hukuka göre, bu bölgenin Azerbaycan'a ait olduğu anlamına geldiğini vurguladı."Kimse Türkiye'yi suçlayamaz"


Rusya lideri, Türkiye'nin bu meselede her zaman Azerbaycan'ı desteklediğini ancak uluslararası hukuku hiçbir zaman ihlâl etmediğini vurguladı, "Bu konuda kimse Türkiye'yi suçlayamaz" dedi.


Putin, Karabağ konusunda tarafların yaralarını sarmak için zamana ihtiyaç olduğunu belirtti.


Rus lider, Azerbaycan ve Ermenistan'ın ilişkilerini birlikte tesis etmelerini umduğunu söyledi.Putin neden Türkiye'nin menfaatlerini koruyor?


Türkiye'deki İsrail illüzyoncu medya ve akademiyası Rusya'nın Türkiye'nin menfaatleri için önce Suriye'ye sonra da Libya'ya girdiğini biliyor. 


Yine Karabağ'da da Türkiye'nin çıkarlarını korumaktan yana hareket ettiği açıkça uluslararası kamuoyuna da yansıdı. Ama buna rağmen kamuoyunda bu gerçekler anlaşılmasın diye dezenformasyonlar yapıyor.


Peki Putin neden Türkiye'nin çıkarlarını korusun? İşte bunun cevabını El-Aziz'den başkası yazamaz. Bakın Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil Şubat Ayı'nda Suriye bağlamında bu konuyu nasıl açıklıyor?


Rusya'nın Suriye'de büyük çıkarları ve kazanımları olduğu yalan. Gerçek şu: Putin Gürcistan ve Ukrayna'da NATO'ya karşı Türkiye'den aldığı desteğin diyetini ödemek için Suriye ve Libya'da. İsrail ayağına basıyor!

- GEÇKİL / 19 Şubat 2020


Türkiye Rusya'ya NATO'ya karşı Gürcistan ve Ukrayna'da hayati önemde destek verdi. Putin Suriye'de diyet ödüyor.

- GEÇKİL / 24 Aralık 2018


Putin ve Trump ülkelerindeki Siyonist yapılanmaya karşı Türkiye ile işbirliği içinde hareket ediyorlar. Zira Türkiye'den başka Siyonizm'e başkaldıran devlet yok!

- GEÇKİL / 8 Şubat 2020

DİĞER HABERLER