CHP elden gitti Atatürkçülük özelleşiyor. İnce: Ben partinin değil Mustafa Kemal’in askeriyim

CHP elden gitti Atatürkçülük özelleşiyor. İnce: Ben partinin değil Mustafa Kemal’in askeriyim

‘Memleket Hareketi’ kapsamında gittiği Artvin’de açıklamalarda bulunan CHP’li Muharrem İnce, “’Seçimden seçime geliyorsunuz’ derler, gelince de ‘Ne yapmaya gelirsin’. Ben partinin askeri değil Mustafa Kemal’in askeriyim. Öyle talimatla gezemem. Bu vatan benim” dedi.

CHP Atatürkçülerden temizlendi. El-Aziz'in Dersimli Kemalcılarla Selanikli Kemalcılar'ın mücadelesi adını koyduğu mücadelede galip gelen Dersimli Kemalcılar oldu.


CHP'yi kaybeden Türkiye'deki İsrail Muharrem İnce ile partiyi ellerinden alan Kılıçdaoğlu'ndan intikam alma çabasında...


İnce'nin başlattığı Memleket Hareketi gezilerinde kullandığı üslup ise dikkat çekiyor. Artık CHP'yi tamamen kaybettiklerinin itirafı olan bu cümle; "Ben partinin değil Mustafa Kemal’in askeriyim"


CHP’li Muharrem İnce, Memleket Hareketi gezileri kapsamında geldiği Artvin’in Borçka ilçesinde vatandaşlarla buluştu, esnafla sohbet etti.


Borçka’nın, 34 yıl önce öğretmen olarak ilk görev yeri olduğunu, 2.5 yıl kaldıktan sonra geçim sıkıntısından istifa edip dershanecilik yapmaya mecbur kaldığını anlatan İnce, “Memleketin sorunlarını yerinde görmek istiyoruz. Çözüm önerileri üretmek istiyoruz. Türkiye’yi başı dik onurlu bir ülke yapmak için yollardayız” diye konuştu.PARTİNİN DEĞİL MUSTAFA KEMAL'İN ASKERİYİM!


Bir vatandaşın yaptığı çalışmayı parti programı çerçevesinde yapması gerektiğini ifade etmesi üzerine İnce azarlar bir tonla, şunları söyledi:


“Bir siyasetçi gezmeyince ‘Seçimden seçime geliyorsunuz’ derler. Gelince de ‘Ne yapmaya gelirsin’… Ben partinin askeri değilim, kimsenin askeri değilim. Ben Mustafa Kemal’in askeriyim. Ben öyle talimatla gezemem. Bu vatan benim. Hopa ne kadar benimse Yalova o kadar senin. Hakkâri ne kadar benimse Diyarbakır o kadar senin. Bu memleket benim. Depoyu dolduruyoruz, peynir ekmek almaya da paramız var. Türkiye’yi gezmek için de kimseden emir almak zorunda değilim.”

DİĞER HABERLER