El-Aziz'in beka sorunu dediği Türkiye'deki İsrail'in medya illüzyonları artık terör suçuyla eş değer sayılacak!

El-Aziz'in beka sorunu dediği Türkiye'deki İsrail'in medya illüzyonları artık terör suçuyla eş değer sayılacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan da artık bu illüzyoncu medya ve akademiyanın dezenformasyonlarının terör suçlarıyla eş değer görüleceği bir düzenleme için düğmeye basıldığını belirtti.

Gazetemiz imtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, Türkiye'deki İsrail illüzyoncu medya ve akademiyasının dezenformasyonları için bir beka sorunu olduğuna sık sık dikkat çekiyordu.


"Ülke adına olumlu hiçbir gelişmeyi görmeyen, olumsuz ne varsa abartarak sürekli gündemde tutan, kötüyü teşvik eden, iyiye kulp takan Türkiye'deki İsrail illüzyoncu medya ve akademiyası önemli bir beka sorunudur."
-GEÇKİL-


İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan da artık bu illüzyoncu medya ve akademiyanın dezenformasyonlarının terör suçlarıyla eş değer görüleceği bir düzenleme için düğmeye basıldığını belirtti.


KKTC ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan gazetecilerin "Medya ve sosyal medyada yer alan yalan haberlerle ilgili ciddi cezai müeyyide öngören bir yasa çalışmanız var mı?" sorusu üzerine Erdoğan, şu yanıtı verdi:


"Büyük Millet Meclisi'miz sosyal medya ile alakalı bir yasa geçirdi. Fakat bu yasanın devamında özellikle yalan terörü hususunda bir adım daha atılması gerekiyor. Bu konuda da yaptığımız bir çalışma var.


Uluslararası alanda özellikle bu yalan teröründe ne tür adımlar atılıyor, ne tür düzenlemeler, ne tür müeyyideler getiriliyor, karşılaştırmalı bir çalışma yaptık. Ekim ayından itibaren bununla ilgili de Meclis'te bir çalışma yürütülecek.


Fakat sorun bizim açımızdan çok daha can yakıcı. Çünkü bizdeki muhalefet partisi bu yalan terörünü siyasetinin tek malzemesi yapmış durumda. Dolayısıyla bizdeki durum çok daha ciddi ve demokrasimiz adına çok daha büyük bir tehdit. Daha fazla katlanamayız. Çünkü bu da bir terör. Onun için üzerine gitmemiz lazım."

DİĞER HABERLER