15 Temmuz'un 5. yılında gerçekler değil magazin konuşuluyor...

15 Temmuz'un 5. yılında gerçekler değil magazin konuşuluyor...

Tüm dünyanın gözleri önünde gerçekleşen 251 insanımızın şehit düştüğü, 2 bin 196 vatandaşın da gazi olduğu hain darbe girişimi için 5. yılında arkasındaki İsrail, ABD ve AB gerçeği konuşulmuyor. Magazinle halkımız yine illüzyona tabi tutuluyor.

15 Temmuz 2016'da okunan darbe bildirisinden, katılan komuta kademesindekilerin zihniyetine kadar tamamen NATO'cu ve Atatürkçü bir darbe girişimi gerçekleştirilmişti.


81 ilde yapılacak atama listesine kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar detaylı olarak planlandığı girişim saat 22:00 civarında Boğaziçi Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü bir grup Jandarma Genel Komutanlığı mensubu tarafından araç trafiğine kapatıldıktan sonra aşikar hale geldi.


TRT'nin de işgal edilerek Atatürkçü darbe bildirinin okutulması darbe girişiminin zirve noktasıydı. Hemen sonrasında süreç tersine işlemeye işgal edilen İstanbul Havalimanı ve TRT hızla geri alınmaya başladı.


Darbe girişimi için karargah olarak belirlenen Akıncı Üssü'nden tüm uçakların havalanarak 81 ilin bombalanması hedefleniyordu.


Ancak Milli Görüş derin devleti öncelikle nokta hamlelerle darbenin etki gücünü kırmayı başardı.


Gece yarısından sonra başlatılmak istenen darbenin çeşitli manipülasyonlarla erkene alınması, Akıncı Üssü'nün pisti bombalanarak uçakların havalanmasının engellenmesi bunlardan en bazılarıydı. Havalanan sadece birkaç uçak olunca girişim de etkisizleşmeye başladı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir tatil beldesinde, Başbakan Binali Yıldırım'ın bir tünelde, İçişleri Bakanı'nın havada uçakta olduğu sırada başlatılan girişim devlet makamları görevlerinin başında değilken kısa sürede nasıl püskürtüldü?


Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım darbe girişiminin hemen sonrasında katıldıkları canlı yayınlarda açıkça MİT Başkanı Hakan Fİdan'ı sorumlu gösterip darbe gecesi telefonlarına çıkmadığını ilan etmişti.


Ancak aradan 5 yıl geçmesine rağmen Fidan hala görevinin başında kalmaya devam ediyor.


İşte darbe sonrası 81 ilde yapılacak atama listesine kadar detaylı bir planlanan CIA'nın Türkiye şefinin artık iş bitti diyerek canlı yayına bağlanmak için CNN International'a haber gönderdiği bir sırada Milli Görüş derin devleti nokta atışı hamlelerle darbeyi tersyüz etmeye başlamakla kalmadı karşı darbe de yaptı.


Darbeye girişenler bir bir toplanarak gözaltına alındı. Yıllarca yapılmış, kadın erkek demeden öldürmeyi göze alan o dehşet ve gözü dönmüş hazırlık birkaç saat içinde bastırıldı.


İşte o girişimi Milli Görüş derin devleti engelledi. 


Darbe girişiminin 5. yıldönümünde Türkiye'deki İsrail illüzyoncu medya ve akademiyasının arkasındaki İsrail, ABD ve AB gerçeğini örterek tamamen Fetullah Gülen maşası bağlamında anlattığı 15 Temmuz darbe girişiminin özeti böyle...


İşte tüm dünyanın gözleri önünde gerçekleşen 251 insanımızın şehit düştüğü, 2 bin 196 vatandaşın da gazi olduğu hain darbe girişimi için 5. yılında arkasındaki İsrail, ABD ve AB gerçeği konuşulmuyor.


Bütün organizasyon Fetullah Gülen meczubuna indirgenerek halka yine hakikat yerine magazin anlatılıyor.


Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil bu durumu şöyle özetliyor:


15 Temmuz kanlı darbe girişimine ilişkin herkes FETÖ diyor, başka bir şey demiyor. İsrail yok, ABD yok, Avrupa Birliği yok. Varsa yoksa Fetullah Gülen meczubu. Bu illüzyoncu medya ve akademiya varken bu millet hiçbir gerçeği, olayı olduğu gibi öğrenemez.

DİĞER HABERLER