Zülfü Livaneli: FETÖ'yü devlete ilk yerleştiren Bülent Ecevit'tir

Zülfü Livaneli: FETÖ'yü devlete ilk yerleştiren Bülent Ecevit'tir

Zülfü Livaneli, "FETÖ'yü devlete ilk yerleştiren Bülent Ecevit'tir" dedi.

Zülfü Livaneli, çok açık olarak bilinen ama herkesin gizlediği bir gerçeği dün açıkladı. Livaneli, FETÖ'yü de devlete ilk sokanın Ecevit olduğunu söyledi.


Duvar'dan İrfan Aktan'ın "Bülent Ecevit, Deniz Baykal gibi isimler olmasa, solun kaderi değişir miydi?" sorusunu yanıtlayan Livaneli, şu ifadeleri kullandı:"FETÖ'YÜ DEVLETE İLK YERLEŞTİREN BÜLENT ECEVİT'TİR"


"Ecevit de, Baykal da partilerinin başına solcular belediyelerde, hükümette iktidar olamasın diye getirildiler. Solun başını bağlayan, yolunu şaşırtan insanlar bunlar. Ecevit, Fethullah Gülen teşkilatıyla yan yana geldi, onlara kontenjan verdi, her türlü olanağı sundu. FETÖ'yü devlete ilk yerleştiren Tayyip Erdoğan değil, Bülent Ecevit’tir. Uzun lafın kısası, Ecevit, Baykal gibi insanlar sol filan değil, soldan hoşlanmayan, tipik Türk milliyetçileridir."NEDEN ŞİMDİ?


Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, Livaneli'nin Ecevit'in FETÖ ilişkisi açıklamasıyla ilgili bir değerlendirme yaparak zamanlamasına dikkat çekti:


Zülfü Livaneli FETÖ'yü devlete ilk taşıyan Ecevit idi dedi. İnsanlar işine gelmedikçe doğruları söylemiyorlar. Neden şimdi?
- GEÇKİL -

DİĞER HABERLER