İsrail ve İsveçli firmaların başlattığı siber ambargo Türkiye'ye zarar verir mi? Kaşıkçı olayı ne anlatıyor?

İsrail ve İsveçli firmaların başlattığı siber ambargo Türkiye'ye zarar verir mi? Kaşıkçı olayı ne anlatıyor?

Dünyada, cep telefonlarını inceleyen yazılımlarda tekel olan İsrail ve İsveç firmaları Türkiye’ye satışı durdurdu. Bu ambargonun amacı FETÖ ve PKK’lı teröristlerin takibinde önemli olan siber güvenlikte Türkiye'ye zafiyet yaşatmak...

Türkiye’nin küresel bir güç haline gelmesi, İsrail maşası terör örgütü PKK/YPG ile gerçek ve güçlü bir mücadele içine girerek yurt içinde ve yurt dışında bitirme noktasına getirmesi İsrail ve güdümündeki ülkeler tarafından ambargolara uğramasına da neden oluyor.


Bu sebeple ABD ve Avrupa ülkelerinin savunma sanayiinde ambargo uyguladığı biliniyor. Bu ambargonun benzeri şimdi de FETÖ ve PKK’lı teröristlerin takibinde önemli olan siber güvenlikte yaşanıyor.


Dünyada, cep telefonlarını inceleyen yazılımlarda tekel olan İsrail ve İsveç firmaları Türkiye’ye satışı durdurdu.


Konuyu Yeni Şafak gündeme getirip değerlendirirken akıllarda ise bu ambargonun Türkiye'ye zarar verip vermeyeceği var.


Siyonizm'in Suudi Arabistan üzerinden Türkiye'ye kurmak istediği Kaşıkçı kumpasının bozulması sırasında yaşananlar aslında Türkiye'nin siber alanda da üstün bir teknolojiye sahip olduğunu ortaya koyuyor.


Yani ambargonun Türkiye'ye zarar verip vermeyeceği sorusunun da en güzel yanıtı Kaşıkçı olayı...


İsrail Kaşıkçı cinayetini İstanbul Konsolosluğunda işleterek Suudi Arabistan ile Türkiye ilişkilerini torpillemek istedi.
- GEÇKİL - 23 Aralık 2018


Türkiye'ye gelen ve Suudi Arabistan elçiliğine giren Gazeteci Cemal Kaşıkçı buradan bir daha da çıkamadı. 


Onun kıyafetlerini giyip saatini takarak dışarı çıkan bir MOSSAD ajanı cinayetin elçilikte gerçekleşmediğini, gösterip suçu Türkiye'nin üzerine atmak için hazırlanan kumpasın bir parçasıydı.


Ancak Türkiye o süreci en başından sonuna kadar öyle bir hassasiyetle takip etti ki Siyonizm'in kumpasını eline yüzüne bulaştırarak sonuçsuz kalmasını sağladı.


Kaşıkçı cinayetinden sonra iki BAE casusunun izlenip yakalanması İsrail'in güvendiği Türkiye'deki dağlara kar yağdığının resmidir!
- GEÇKİL - 19 Nisan 2019


İşte Türkiye o süreçte ses kayıtları, kamera görüntüleri yayınlayarak aslında küresel sistemden bağımsız bir takip ve istihbarat sistemine sahip olduğunun da işaretlerini vermiş oldu.


Öyle ya İsrail'e ya da küresel sisteme ait bir ekipmanla yapılan takipten MOSSAD'ın da haberi olur ve kumpasın başarılı olamayacağı bilinirdi.


Ancak Türkiye Kaşıkçı'nın elçiliğe girmesinden ajanın kıyafetleri ile çıkmasına, elçilikte yaşananlara kadar her anını detaylıca takip edip kayıt altına alabilecek üstün bir teknolojiye sahip olduğunu o dönem zaten gösterdi.


Cb. Erdoğan ABD basınına "Kuklacı kim; Suudiler kime güvenip yaptılar?" yazarak Kaşıkçı cinayetinde ikinci kez İsrail'i işaret etti!
- GEÇKİL -


Hem de bunu MİT'in başında İsrail'in kendi adamının bulunmasına rağmen başardı.


Yani İsrail ve güdümündeki Batılı ülkelerin Türkiye'ye uygulayacağı ambargonun hiç bir etkisi olmayacaktır.


Çünkü Yeniden Büyük Türkiye'nin kodlarını yazan Erbakan her alanda tam bağımsız olacak şekilde bu kodları yazdı.

DİĞER HABERLER