Kabağın başlarına patlayacağını anlayan İsmail Saymaz, Sedat Peker videolarından rahatsızlığını ilan etti...

Kabağın başlarına patlayacağını anlayan İsmail Saymaz, Sedat Peker videolarından rahatsızlığını ilan etti...

Sedat Peker'in ilişkiler ağının AKP'ye mal etmeye çalışan muhalif kesimi ters köşeye yatıran İsmail Saymaz, "milliyetçi ve muhafazakar" olarak tanımlanan Sedat Peker'in 90'larda Refah Partililer ile değil sosyal demokrat bir siyasetçi ile yakın ilişki içinde olduğunu açıkladı. İyi de neden şimdi?

Halk TV'de Özlem Gürses'in sunduğu bir programda İsmail Saymaz Sedat Peker'e ilişkin ilginç açıklamalarda bulundu.


Sedat Peker'in ilişkiler ağının AKP'ye mal etmeye çalışan muhalif kesimi ters köşeye yatıran İsmail Saymaz, "milliyetçi ve muhafazakar" olarak tanımlanan Sedat Peker'in 90'larda Refah Partililer ile değil sosyal demokrat bir siyasetçi ile yakın ilişki içinde olduğunu açıkladı. 
'SOSYAL DEMOKRAT BİR SİYASETÇİ' İLE YAKIN İLİŞKİ 


Saymaz, Peker ile birlikte sosyal demokrat bir siyasetçinin de Rize'de 'yardım' faaliyetlerinde bulunduğunu belirtti.


İsim vermekten kaçınan Saymaz, muhafazakarlıkla alakası olmadığını vurguladığı Sedat Peker'in 'hemşehriciliği' kullanarak çeşitli temaslarda bulunduğunu söyledi.CHP'Lİ VEKİLLERLE DE GÖRÜŞTÜ 


Suç örgütü liderinin açıklamalarına değinen Özlem Gürses de Sedat Peker'in CHP vekillerle de görüştüğünü belirtti."SEDAT PEKER'E BİLGİ AKIŞI VAR" 


Suç örgütü liderinin yalnız olmadığını söyleyen İsmail Saymaz, Sedat Peker'e bir bilgi akışı olduğu dile getirdi. Diğer konuklardan İpek Özbey ise Saymaz'ın ifadelerine katıldığını ifade etti.KABAĞIN BAŞLARINA PATLAYACAĞINI ANLADILAR


Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, Sedat Peker videolarını iki derin devletin savaşı olarak değerlendirirken "Yarım asırdan fazladır Türkiye'deki İsrail'le Millî Görüş derin devletinin iktidar mücadelesinde Kemal'in vesayetçi Eski Türkiye statükosu hep kaybeden; Erbakan'ın Yeniden Büyük Lider Türkiye'si hep kazanan oldu. Sedat Peker olayını kim başlatmış olursa olsun kazanan değişmez." demişti.


Yine MOSSAD'ın Suudi Arabistan üzerinden kurduğu Kaşıkçı cinayeti bağlamında olaya projeksiyon tutan Geçkil; "Suudi Arabistan üzerinden Türkiye'ye kurduğu Kaşıkçı cinayeti komplosundan Türkiye'deki İsrail illüzyoncu medya ve akademiyasının perdelemesi sayesinde yırtan MOSSAD bakalım BAE üzerinden kurduğu Peker komplosundan da yırtabilecek mi?" değerlendirmesinde bulunmuştu.


İşte malum kesimin en bıçkın isimlerinden olan Saymaz'ın bu çıkışı olaydan istedikleri etkiyi oluşturmayı başaramayan Türkiye'deki İsrail'in Milli Görüş derin devletine karşı bir mağlubiyet daha aldığının ilanı aslında...


Halk TV'de Özlem Gürses gibi Türkiye'deki İsrail illüzyoncu medya ve akademiya mensubunun sunduğu bir programda Peker'e bilgi ulaştırılmasından rahatsız olduğunu açıkça ilan eden Saymaz, Gürses ve stüdyodaki diğer gazetecilerden de destek buluyor.


Anlaşılan Türkiye'deki İsrail kabağın kendi başlarına patlayacağını, bu olayda da mağlup olacağını anladı. Saymaz'ın bu çırpınışı ondan...

DİĞER HABERLER