SP ve YRP Sedat Peker olayında da İsrail ağzıyla konuşuyor...

SP ve YRP Sedat Peker olayında da İsrail ağzıyla konuşuyor...

Sedat Peker'in Türkiye'ye yönelttiği uyuşturucu kaçakçılığı iddiası hakkında açıklama yapan SP ve YRP araştırmaları söyleyenin sicilinin bozuk olması soruşturma başlatılmasına mani olmamalı deyiverdi. Tam bir İsrail ağzı…

Her konuda Türkiye'deki İsrail'in güdümünde siyaset yapan ve söylemini dillendiren SP ve YRP Sedat Peker videoları hakkında da aynı tavrı sergiledi. Özellikle Türkiye'ye yöneltilen uyuşturucu kaçakçılığı iddiası hakkında açıklama yapan iki parti araştırmaları söyleyenin sicilinin bozuk olması soruşturma başlatılmasına mani olmamalı deyiverdi. Tam bir İsrail ağzı… Halbuki aynı iftiranın 12 Eylül 1980 darbesi öncesi Erbakan için de atıldığı belgeleriyle ortaya çıktı. 


Sedat Peker videolarıyla Türkiye'yi sallamaya devam ediyor. Şimdiye kadar yayınladığı 8 video ile pek çok iddia paylaşan Sedat Peker bir yandan Türkiye'deki İsrail'in Ergenekon ve FETÖ'den sonra yeni örgütü Pelikan'a savaş açtığını ilan edip adamlarını ifşa ederken diğer taraftan da Pelikan'ın da düşmanı olduğu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu hedef alıyor.


Sürecin nereye doğru seyredeceği belirsiz ancak belli olan bir şey var ki Peker'in açıklamalarının Türkiye'deki İsrail derin devletinin de Milli Görüş derin devletinin de işine gelmesi...


Aksi takdirde ikisinden biri mutlaka Sedat Peker'in susturabilirdi. İkisi de bu güce sahip... Bu iki derin devletin de Peker'in açıklamaları üzerine bir hesap yaptığını gösteriyor.


Kimin galip geleceğini ise biz açıklayalım; elbette Milli Görüş derin devleti...


Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil'in videolar hakkındaki değerlendirmesi şöyleydi:


"Sedat Peker'in videolarına ilişkin öngörüde bulunamadıkları için topa girmeyenler var. Türkiye'deki İsrail'le Millî Görüş derin devletinin yarım yüzyılı aşan iktidar mücadelesinin bu safhası final gibi. 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat, 15 Temmuz İsrail'in kaybıyla sonuçlandı. Yarım asırdan fazladır Türkiye'deki İsrail'le Millî Görüş derin devletinin iktidar mücadelesinde Kemal'in vesayetçi Eski Türkiye statükosu hep kaybeden; Erbakan'ın Yeniden Büyük Lider Türkiye'si hep kazanan oldu. Sedat Peker olayını kim başlatmış olursa olsun kazanan değişmez."
- GEÇKİL -


Özellikle iktidarı hedef aldığı iddialar sebebiyle Türkiye'deki İsrail illüzyoncu medya ve akademiyası tarafından büyük bir popülarite kazandırılan Sedat Peker videolarıyla ilgili o cenahtan Ruşen Çakır iktidar içindeki ayrışmaları netleştiriyor, iktidar üzerinde operasyon yapabilme imkânı sunuyor değerlendirmesini yapmıştı. Ancak çok tedirgindi. Çünkü karşılarındaki Milli Görüş derin devletinin Peker’in konuşmasına neden izin verdiğini kestiremiyor. İşin sonunda tiyatro deyip kıvırma payı bırakıveriyor.


Ruşen Çakır açıklamasını Türkiye'deki İsrail adına söylemişti ama aynı durum Milli Görüş derin devleti için de geçerli... Çünkü Türkiye'deki İsrail'in yeni örgütü Pelikan iktidar partisi AKP içerisinde metastaz yapmış durumda... Yani ülke için bir beka meselesi söz konusu... Peker aynı zamanda Milli Görüş derin devleti için de operasyon yapma olanağı sunuyor. Türkiye'deki İsrail'in kodaman isimlerinin bir bir toplandığını görürseniz şaşırmayın.


Nitekim Pelikan Örgütü'nün en önde gelen isimlerinden olan Özışık Kardeşler bu süreçte yağdan kıl çeker gibi gerçek yüzleri ifşa edilerek harcandı bile...


"İktidarı yalınkılıç savunan ÖZIŞIK kardeşlerle iktidara olanca hıncıyla yüklenen Yılmaz ÖZDİL aynı ÖZ'dendirler, tezgâha gelmeyin!"
- GEÇKİL - 17 Mayıs 2020


Diğer konular gibi Sedat Peker olayı da iki derin devlet arasındaki bir bilek güreşine dönüvermiş durumda...


Erbakan Siyonizm ile her sahada yaptığı mücadelesini zar atma üzerinden örneklendirerek Yahudi'nin sınırsız parası var bizim ise paramız sınırlı... Bir kez kaybetsek her şeyi kaybetmiş olacağız demişti.


İşte Peker olayı da öyle... Milli Görüş derin devleti bir kez kaybetse 12 Mart'tan bugüne kadar elde edilen tüm kazanımlar kaybedilmiş olacak. Ancak ortada şöyle bir hakikat da var ki 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat, 15 Temmuz hep İsrail'in kaybıyla sonuçlandı.


Hepsi de İsrail'in sonucundan çok emin olduğu hamlelerdi ama olmadı.Sedat Peker'in Türkiye'de aranırken kaçırılması, Dubai'de yerleşmesi ve videolarının çok büyük ilgi görmesi arkasında bir güç odağı olduğunu göstermesi bakımından önemli... ABD de dahil her ihtimal dillendiriliyor ama bir tek ülkenin adını vermeye kimse cesaret edemiyor; İsrail!


"Sedat Peker'le ilgili her şey tartışılıyor. Ama kimin koruduğunu, bilgilendirdiğini, yönettiğini ya da kullandığını sorgulayan yok. ABD'ye denmedik bir şey bırakılmıyor. İsrail'i ağzına alan yok."
- GEÇKİL -


20 Mayıs 2020'de de bir video yayınlayan Sedat Peker o paylaşımında Süleyman Soylu hakkında şu an söylediklerinin tam aksini söylüyor ama o açıklaması ülkede haber bile olmadı. Son haftalarda yayınladığı videolar ise milyonlarca izleyici buluyor. Bu bile arkasında artık bir güç odağının olduğunun en büyük kanıtlarından…


"Sedat Peker artık gözü arkada kalmadan ölebilir. Hiçbir mafya babasına nasip olmayacak şekilde namı dünyaya yayıldı. Bir mafya babası bundan daha iyi ne ister?"
- GEÇKİL -


İddiaların Türkiye'ye yönelik kısımları ise uluslararası bir algı oluşturma çabası olduğunu gösteriyor. İsrail etkisini henüz cesaret edip söyleyebilen çıkmasa da özellikle uyuşturucu kaçakçılığı konusundaki iddianın Türkiye'deki İsrail mensuplarınca büyük ilgi görmesi önemli...


İşte o uyuşturucu iddialarına aynı anda aynı açıklamayla sahip çıkan iki parti daha var. Türkiye'deki İsrail'in güdümünde olduklarının ispatı olan açıklamayı SP ve YRP yaptı.


Uyuşturucu kaçakçılığı iddiaları konusunda tamamen aynı şeyleri söyleyen iki parti de sicili bozuk biri söylüyor diye iddialar araştırılmayacak mı açıklaması yaptılar.Halbuki daha geçen hafta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı Habertürk canlı yayınında iddialar hakkında gelen sorulara ilişkin açıkladığı belgelerde aynı iftiraların Erbakan için de atıldığını ortaya koydu.


12 Eylül 1980 ihtilalinden kısa süre önce Hürriyet gazetesi tarafından manşetten verilen haberde Erbakan'a yurt dışına uyuşturucu kaçakçılığı yaptığı iftirası atılmıştı. Bunları gördüğü halde Türkiye'nin uyuşturucu kaçakçılığı yaptığı iddialarının araştırılmasını istiyor SP ve YRP...


SP, uyuşturucu kaçakçılığı iftirası atılan Erbakan'ın genel başkanı olarak vefat ettiği parti; YRP ise Erbakan'ın oğlunun partisi... Yani babasına yapıldığı gibi aynı şekilde Türkiye'ye de uyuşturucu kaçakçılığı yaptığına dair iftira atılıyor ve Fatih Erbakan iddialar araştırılsın istiyor.


Nerden baksan şuursuzluk, nerde baksan ülkeye de Milli Görüş'e de ihanet...


Milli Görüş derin devleti ve Türkiye'deki İsrail arasındaki bilek güreşine dönüşen Sedat Peker videoları bir süre daha ülkede gündem olacak ve pek çok iddia daha gündeme gelecek.


Ortalık ne kadar karışacak olursa olsun, gündem ne kadar ısınırsa ısınsın sonuç değişmeyecektir; 


"Yarım asırdan fazladır Türkiye'deki İsrail'le Millî Görüş derin devletinin iktidar mücadelesinde Kemal'in vesayetçi Eski Türkiye statükosu hep kaybeden; Erbakan'ın Yeniden Büyük Lider Türkiye'si hep kazanan oldu. Sedat Peker olayını kim başlatmış olursa olsun kazanan değişmez."
- GEÇKİL

DİĞER HABERLER