IMF'nin açıkladığı rapor 'Türkiye battı, bitti, açız' deyicileri çok üzecek!

IMF'nin açıkladığı rapor 'Türkiye battı, bitti, açız' deyicileri çok üzecek!

IMF yayınladığı raporda Türkiye'nin likidite desteklerinde dünyada lider olduğunu açıkladı. Malum kesimin yalan propagandalarıyla aklı alınmış, narkozlanmışlar için rakamların, gerçeklerin bir önemi yok ama hâlâ illüzyonların etkisine kapılmamışlar için bu haber önemli...

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, sosyal medya hesaplarından pandemi sürecinde mağdur kesimlere yapılan devlet desteklerini şu sözlerle değerlendirmişti:


"Devlet pandemi sürecinde mağdur kesimlere büyük mali destekler sağlarken; küresel sermaye temsilcisi özel sektör destek yerine fırsatçı bir yaklaşım sergiliyor.


Piyasalar denilen küresel Siyonist sermaye pandemi sürecini fırsata çevirerek Türkiye'yi ekonomik dar boğazda boğma çabasında."


Geçkil'in tespitlerindeki haklılığı bugün IMF tarafından yayınlanan bir rapor ortaya koydu.


İllüzyoncu medya tarafından Türkiye battı, bitti, açız propagandalarıyla toplum kandırılmaya çalışırken küresel sermaye temsilcisi özel sektör de suni pahalılıkla propagandaların toplumda etkili olması için özel çaba sarfediyor.


İşte böylesi bir süreçte devlet ise mağdur kesimlere büyük destek paketleri açıklamaya devam ediyor.


IMF yayınladığı raporda Türkiye'nin likidite desteklerinde dünyada lider olduğunu açıkladı.


Malum kesimin yalan propagandalarıyla aklı alınmış, narkozlanmışlar için rakamların, gerçeklerin bir önemi yok ama hâlâ illüzyonların etkisine kapılmamışlar için bu haber önemli...


IMF, Mali İzleme Raporu'nun Nisan 2021 verilerine göre, salgın sürecinde vatandaşlarına en fazla destek veren ülkeler sıralamasında Türkiye, likidite destekleriyle benzer ülkeler arasında en üst sırada yer aldı. Türkiye'nin içinde bulunduğu G20 yükselen piyasalar sınıfında Türkiye'yi Brezilya, Hindistan ve Güney Afrika Cumhuriyeti izledi.


Türkiye listede Rusya ve Çin'i de geride bıraktı.


IMF'in yayınladığı rakamlar şöyle:
DİĞER HABERLER