Ali Şekerdağ’la ETSO’da yeni dönemin adı: KONSENSÜS VE ÇÖZÜM

12 Kasım’da yapılacak Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde geri sayıma geçildi. Adaylar meslek gruplarında listelerini açıklamaya başlarken seçimler için son viraja girildi. İşte bu hareketli süreçte mikrofonumuzu konsensüsle aday olarak belirlenen Şekerdağ’a uzattık. Şekerdağ yeni dönemin adını “şehirde konsensüs ve çözüm” olarak koyuyor.

Ali Şekerdağ’la ETSO’da yeni dönemin adı: KONSENSÜS VE ÇÖZÜM
Ali Şekerdağ’la ETSO’da yeni dönemin adı: KONSENSÜS VE ÇÖZÜM
+24
Haber albümü için resme tıklayın

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası 12 Kasım’da önemli bir seçime gidiyor. Başkanlık görevini yürüten Asilhan Arslan’ın kısa bir süre kala sağlık sorunları sebebiyle kazanmasına kesin gözüyle bakılan seçime girmeyeceğini açıklaması üzerine bir anda süreç hareketlendi.

Bir tarafta hazır bir ekip Asilhan Arslan’la seçime girecekleri çabasıyla çalışmalarını yürütürken diğer taraftan sağlık sorunları sonrası ani bir çekilme kararıyla ortaya çıkan belirsizlik. İşte böylesi bir süreçte bazı isimler öne çıksa da Asilhan Arslan ve mevcut Elazığ TSO yönetimi vefa duygusuyla hareket ederek önceki seçimlerde kendilerine büyük destek veren Ali Şekerdağ’ı konsensüsle aday olarak açıkladılar.

Dolayısıyla şehirde gözlerin üzerinde olduğu isim Ali Şekerdağ’la röportaj için gittiğimiz seçim koordinasyon merkezinde büyük bir heyecan ve seferberlik hali dikkatimizi çekti. Tüm masalar tıklım tıklım doluydu. Şekerdağ destekçileri kendilerinin bulunduğu meslek gruplarındaki isimleri bir bir arayarak seçim çalışması yapıyor, destek istiyorlardı. Edindiğimizi izlenimi aktaralım seçimi kesin kazandıkları inancı SKM’dekilerde hâkimdi.

Ali Şekerdağ’la ETSO’da yeni dönemin adı: KONSENSÜS VE ÇÖZÜM

ZEKİ GEÇKİL’E VEFA BORCUM VAR

İş dünyasında da olumlu karşılanan isim, Elazığ TSO Başkan adaylarından Ali Şekerdağ’a işte bu atmosferde El-Aziz olarak mikrofon uzattık. Ali Bey de sözlerine vefa vurgusuyla başladı; “İlk seçildiğim dönemde bana büyük destekler vererek kazanmamda çok önemli pay sahibi olan El-Aziz Gazetesi Sahibi Zeki Geçkil’e teşekkürlerimi ileterek söze başlamayı ben de vefa borcu olarak görüyorum” ifadelerini kullandı.

Ali Bey kendisine başkanlık teklifi ileten ve seçim sürecinde de kendileri seçime girecekmiş gibi bütün gücüyle çalışan Asilhan Arslan ve ekibine de teşekkürlerini iletti.

3. dönem Elazığ TSO Başkanlığına gelmek için kolları sıvayan Ali Şekerdağ tecrübeleriyle nasıl bir ticaret odası yönetimi sunacak? Şehrin ticaretini, ekonomisini canlandırmak için neler yapacak? Şehirdeki siyaset, bürokrasi, STK arasındaki kısır çatışmaları sonlandırıp şehirde bir konsensüs oluşturabilecek mi?

İşte ilimizin merakla cevabını beklediği bu soruları Elazığ TSO Başkan Adayı Ali Şekerdağ’a ilettik…

- Öncelikle hayırlı olsun adaylığınız Ali Bey... Pek gündemde yoktu ama Asilhan Beyin sağlık sorunları sebebiyle çekilmesi sonrası seçimlere az bir süre kala birden konsensüs adayı olarak isminiz açıklandı. Nasıl gelişti o süreç?

Bir adaylık düşüncem yoktu. Asilhan Beyin -Allah acil şifalar versin- sağlık sorunları ortaya çıkınca süre de dar olunca gerek mevcut yönetim gerekse de iş dünyası bir arayış içerisine girdiler. Bu süreçte de bana bir teklif geldi. Bu işi benim yapabileceğime dair taleplerini ilettiler. Ben de kendilerinin bir isim bulmalarını istedim. Ve ona elimden gelem desteği vereceğimi söyledim.

Açıkçası süre çok kısa olunca şehrim için, odamız için bu görevi kabul etme ihtiyacı hissettim. Yani şehrimiz için adaylığı üstlenmek görev gibi bir şey oldu.

Allah'a şükür iş dünyasında çok da güzel tepkiler, geri dönüşler aldık. Sıcak bir atmosfer, güven veren bir konsensüs sağlandı. Çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Rabbim nasip ederse inşaAllah seçimi kazanmamızın önünde de bir sorun görmüyoruz.

Ali Şekerdağ’la ETSO’da yeni dönemin adı: KONSENSÜS VE ÇÖZÜM

YENİ DÖNEMİN ADI: KONSENSÜS VE ÇÖZÜM

-Adaylığınız hayırlı olsun... Artık 2 dönem başkanlık tecrübeniz var. 3. döneme hazırlanıyorsunuz. Oda için projelerinizi de ona göre belirlemişsinizdir? Yeni dönemde seçilirseniz nasıl bir ETSO göreceğiz?

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası bir icra makamı değil. Sorunları gerekli mercilere iletme, takipçi olma, yetkililerle sağlam ilişkiler kurup şehrin faydası için harekete geçirme makamı... Yeni dönemin adını siyaset, bürokrasi, STK'lar arasında şehrimizi kalkındırmak için bir konsensüs ve çözüm dönemi koymamız sanırım en doğrusu olur.

Sürekli bir istişare, diyalog ortamı kurup birlikte hareket edebilme yeteneğimizi geliştirmek istiyoruz. Çünkü şehrin birlikteliğe ihtiyacı var. Tartışmalarla, eleştirilerle, çatışmalarla bir yere varamıyoruz. Artık sıkça bir araya gelip konsensüs sağladığımız konularda harekete geçme, yetkili üst makamlara en doğru şekilde iletme ve gerekenlerin yapılması için takipçi olma çabası vereceğiz.

Ali Şekerdağ’la ETSO’da yeni dönemin adı: KONSENSÜS VE ÇÖZÜM

SİVRİCELİLERİN GENÇ KALMASININ SEBEBİ HAZARBABA'YA GÖĞÜS HASTANESİ

-Nedir yapmak istedikleriniz ilk etapta. Seçim sonrası kazanırsanız şehrin gündeminde hangi konular olacak?

Harput'un artık ciddi bir şekilde ele alınması lazım. Safranbolu gibi olması için gereken neyse her türlü temasları kurup hayata geçirerek şehrin ekonomisine kazandırmamız ülke turizminde önemli bir konuma getirmemiz gerek.

İşte Hazarbaba Kayak Merkezi... yanı başımızda büyük bir sağlık deposu var. Oradaki oksijen oranının çok yüksek olduğunu daha önce dönemin Valisi Muammer Erol ile bilimsel bir araştırmayla tespit ettirmiştik. Bölge halkının genç kalmasına da büyük etki sağlıyor bu.

Buraya yapılacak iyi bir Göğüs Hastanesinin şehrimize nasıl büyük katkılar sağlayacağı malumunuzdur. Bunun çalışmaları geçmiş dönemimde iyi bir noktaya da getirildi ancak akamete uğrayınca o da kaldı. O dönem bir talep nedeniyle istek makamından icra makamına geçersek daha da sonuç alıcı eylemler yapabileceğimizi düşündük. Ancak bu kazaya uğrayınca haliyle o projeler de kaldı.

İnşaAllah yeni dönemde hem eski projelerimizi hem de yenilerini hayata geçirmek için mücadele edeceğiz.

Ali Şekerdağ’la ETSO’da yeni dönemin adı: KONSENSÜS VE ÇÖZÜM

-Maden ilçemizdeki büyük maden rezervinin işletilme ihalesi önce iptal edildi ama şimdi yeniden o karar bozuldu ve ihale neticelenmiş oldu. Artık ihale böyle sonuçlandığına göre yüklenici firmadan Elazığ'a en çok katkı sağlayacak şekilde faydalanmaya çalışmak daha doğru olmaz mı? Nasıl bir yol izleyeceksiniz?

O konuda seçimler sonrası istişare toplantıları gerçekleştireceğiz. Şehrin her kesimiyle görüşüp bir yol haritası çizeceğiz. Sonra da konuyu en üst makam olan Sayın Cumhurbaşkanımıza ileteceğiz. Bizzat kendisinden destek ve yardım isteyeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımıza makul bir çözümle gidersek sonuç alacağımıza inanıyorum.

Kuzova ve Uluova sulama projelerinin artık hızlandırılması için de Cumhurbaşkanımıza ulaşacağız. Artık ülkenin tek karar vericisi Sayın Cumhurbaşkanımız. Konuları kendisine iletmede, çözümünü takip etmede biz ETSO olarak elimizden gelen gayreti gösterip öncülük edeceğiz.

Ali Şekerdağ’la ETSO’da yeni dönemin adı: KONSENSÜS VE ÇÖZÜM

-Anlaşılan yeni dönemde Elazığ TSO'yu siyasilerle, bürokrasiyle, STK'larla tıpkı adaylığınızda olduğu gibi bir konsensüs oluştururken göreceğiz?

Cumhurbaşkanlığı makamını karşımıza alarak, bir şey elde edemeyiz. Şehrin çözüme, hizmete ihtiyacı varken biz de bunu sağlamak için tüm birimlerle bir istişare içinde olacağız. Çözüme ulaşmak için gereken her türlü çabayı göstereceğiz.

Yani konsensüs ve çözüm sağlamak yeni dönemde bizim en büyük emek verdiğimiz konulardan olacak. Sonuçta Sayın Cumhurbaşkanımız da hizmet etmek amacıyla makamında bulunuyor. Amacının bu olduğunu biliyoruz. Güzel projeler, çözümlerle gidip ikna edersek şehrimize güzel katkılar sağlayacağımıza inanıyorum.

-Şehrin geleceğini anladığımız kadarıyla turizmde görüyorsunuz? Gelişimi için neler yapmayı düşünüyorsunuz?

Evet, Elazığ’ın turizm alanında çok büyük bir potansiyeli var ama ticarete, şehrin tanıtımına bir türlü bunu kazandıramıyoruz. Kültür Bakanlığı desteğinde, Sağlık Bakanlığı himayesinde önemli projeleri hayata geçirebileceğimize inanıyoruz.

Gölümüz, doğal güzelliklerimiz, tarihi mekânlarımız zaten mevcut… Bunları güzel çalışmalarla ticarete kazandırabilirsek gerisi zaten kolaylaşacak.

-Meslek gruplarında seçime girecek isimleri belirlediniz. Hangi kriterleri gözettiniz?

Seçime 14 grupla gireceğiz. Bunların her biri birkaç mesleği, sektörü temsil ediyor. Güçlü isimler yanımızda… Ve Ticaret Odası seçimlerde güçlü isimlerle sandıklarda temsil edilmek önemli… Gerek Asilhan Bey döneminden gerekse de şimdiki süreçte çok önemli, alanında tanınmış sevilen isimlerden listemizi açıkladık. Güzel ve yoğun geri dönüşler alıyoruz. 12 Kasım günü Elazığ Ticaret Odası seçimlerini sorunsuz kazanacağımıza güveniyoruz. Bu listenin oluşmasında emeği geçen ayrıca yine listede yer alan arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi iletiyorum.

Cevaplarınız için teşekkür ediyoruz, Sayın Şekerdağ… Eklemek istediğiniz bir şey var mı?

El-Aziz Gazetesine göstermiş olduğu ilgi ve kamuoyuna kendimizi anlatma imkânı sunduğu için teşekkürlerimi iletiyorum. Girişte de bahsetmiştim ilk seçimlerde çok büyük destek vermişti gazetenizin sahibi Zeki Geçkil Hocamız kendisine de tekrar teşekkürlerimi iletiyorum.

Yine gazeteniz aracılığıyla başta Asilhan Bey ve ekibine bana gösterdikleri teveccüh sonra da iş dünyasına bizlere verdiği destek için teşekkür etmeyi bir borç biliyorum. Asilhan Başkanımızın da en kısa sürede en sağlıklı şekilde aramıza dönerek çalışmalarımıza destek olacağına inanıyor ve niyaz ediyoruz.

Ali Şekerdağ’la ETSO’da yeni dönemin adı: KONSENSÜS VE ÇÖZÜM
Ali Şekerdağ’la ETSO’da yeni dönemin adı: KONSENSÜS VE ÇÖZÜM
Ali Şekerdağ’la ETSO’da yeni dönemin adı: KONSENSÜS VE ÇÖZÜM
Ali Şekerdağ’la ETSO’da yeni dönemin adı: KONSENSÜS VE ÇÖZÜM
Ali Şekerdağ’la ETSO’da yeni dönemin adı: KONSENSÜS VE ÇÖZÜM
Ali Şekerdağ’la ETSO’da yeni dönemin adı: KONSENSÜS VE ÇÖZÜM
Ali Şekerdağ’la ETSO’da yeni dönemin adı: KONSENSÜS VE ÇÖZÜM
Ali Şekerdağ’la ETSO’da yeni dönemin adı: KONSENSÜS VE ÇÖZÜM
Ali Şekerdağ’la ETSO’da yeni dönemin adı: KONSENSÜS VE ÇÖZÜM
Ali Şekerdağ’la ETSO’da yeni dönemin adı: KONSENSÜS VE ÇÖZÜM
Ali Şekerdağ’la ETSO’da yeni dönemin adı: KONSENSÜS VE ÇÖZÜM
Ali Şekerdağ’la ETSO’da yeni dönemin adı: KONSENSÜS VE ÇÖZÜM
Ali Şekerdağ’la ETSO’da yeni dönemin adı: KONSENSÜS VE ÇÖZÜM
Ali Şekerdağ’la ETSO’da yeni dönemin adı: KONSENSÜS VE ÇÖZÜM
Ali Şekerdağ’la ETSO’da yeni dönemin adı: KONSENSÜS VE ÇÖZÜM
Ali Şekerdağ’la ETSO’da yeni dönemin adı: KONSENSÜS VE ÇÖZÜM
Ali Şekerdağ’la ETSO’da yeni dönemin adı: KONSENSÜS VE ÇÖZÜM
Ali Şekerdağ’la ETSO’da yeni dönemin adı: KONSENSÜS VE ÇÖZÜM
Ali Şekerdağ’la ETSO’da yeni dönemin adı: KONSENSÜS VE ÇÖZÜM
Ali Şekerdağ’la ETSO’da yeni dönemin adı: KONSENSÜS VE ÇÖZÜM

Röportaj: Osman Gürses - Foto: Selim Şekeroğlu

25 Eki 2022 - 13:19 -

Mahreç  Osman Gürses


TÜM RÖPORTAJLAR GÖSTER


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak El-Aziz Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan El-Aziz Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler El-Aziz Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı El-Aziz Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

01

Bycush - Elazığ değerli bir insan ve görevi daha önce olduğu gibi layıkıyla yapacağına hiç şüphemiz yok yolu açık olsun

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 25 Ekim 17:09


Anket Elazığ Belediye Başkanı kim olmalı?