TÜRKİYE İLE RUSYA'NIN ARASINI AÇMAK İSTİYOR!

TÜRKİYE İLE RUSYA'NIN ARASINI AÇMAK İSTİYOR!

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, sosyal medya hesaplarından gündeme dair tespitlerini paylaştı. ABD’nin Karadeniz’e gönderdiği iki savaş gemisi bağlamında hem Montrö Anlaşması’nı hem de ABD’nin ne yapmak istediğini değerlendiren Geçkil; “ABD iki savaş gemisini Rusya ile savaşmak için mi Karadeniz'e gönderiyor? Ne gezer? ABD bunu göze alamaz. O halde nedir? Türkiye ile Rusya'nın arasını açmak istiyor!” dedi.

ABD’nin Karadeniz’e gönderdiği iki savaş gemisi bağlamında hem Montrö Anlaşması’nı hem de ABD’nin ne yapmak istediğini değerlendiren Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil; “ABD iki savaş gemisini Rusya ile savaşmak için mi Karadeniz'e gönderiyor? Ne gezer? ABD bunu göze alamaz. O halde nedir? Türkiye ile Rusya'nın arasını açmak istiyor!” dedi.


Türkiye'nin iç suları olan boğazları uluslararası sular statüsüne sokan Montrö Anlaşmasını Kemalcıların neden canhıraş savunduğu iki ABD savaş gemisinin geçecek olmasıyla umarım anlaşılmıştır. Anlaşılmadıysa yapacak bir şey yok.


Kemal'in kovduğu denilen 7 düvel şimdi Kemalcılığı savunuyor. Kemalcılar da o 7 düveli savunuyor. Tam bir Ali-Cengiz oyunu.


ABD iki savaş gemisini Rusya ile savaşmak için mi Karadeniz'e gönderiyor? Ne gezer? ABD bunu göze alamaz. O halde nedir? Türkiye ile Rusya'nın arasını açmak istiyor!


Türkiye İran-Irak Savaşında iki komşu ülke arasında tarafsız kalmayı ve ihracatını ikişer milyar $'a çıkarmayı başardı. Rusya-Gürcistan savaşında da iki ülke ile ilişkilerini geliştirmeyi sürdürdü. Rusya-Ukrayna arasında da bunu başarır.


ABD Karadeniz'e iki savaş gemisi göndererek Türkiye ile Rusya'nın arasını açmak isterken tersi de olabilir. İki süper gücü karşı karşıya getirerek Türkiye bu arada yükselebilir.


***


Erbakan 11 Eylül 1980 günü İslam Konferansı için Londra'daydı. Times Gazetesi yarın Türkiye'de darbe var manşetiyle çıkmıştı. Pakistanlı bir grup Türkiye'ye gitme Pakistan'a gidelim teklifinde bulunmuştu. Erbakan davamıza inanan milyonlar var onları bırakıp da bir yere gidemem cevabı vermişti. Ve 11 Eylül günü Türkiye'ye geldi 12 Eylül sabahı gözaltına alındı.

DİĞER HABERLER