Erbakan'ın dış güdümlü, Kemalcı vesayet rejimini ters köşeye yatırıp yıkıma uğrattığı sürecin başlangıcı

Erbakan'ın dış güdümlü, Kemalcı vesayet rejimini ters köşeye yatırıp yıkıma uğrattığı sürecin başlangıcı

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil sosyal medya hesaplarından gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. 28 Şubat'ın 24. yıldönümü münasebetiyle paylaşımlarda bulunan Geçkil; iç yüzünü anlattı, toplumun bilmediği, medya ve akademiya çevrelerinin bilip üzerini örttüğü çarpıcı gerçekleri gözler önüne serdi.

28 Şubat'ın 24. yıldönümü münasebetiyle değerlendirmelerde bulunan Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil; sürecin iç yüzünü anlattı; toplumun bilmediği, medya ve akademiya çevrelerinin bilip üzerini örttüğü çarpıcı gerçekleri gözler önüne serdi.


Bugün 28 Şubat'ın 24. yıldönümü... Erbakan'ın dış güdümlü, Kemalcı vesayet rejimini ters köşeye yatırıp yıkıma uğrattığı sürecin başlangıcı.


ABD'de planlanan 12 Mart Muhtırası başarılı olsaydı 12 Eylül Darbesi olmazdı. 12 Eylül başarılı olsaydı 28 Şubat olmazdı. Bu her üç süreci Erbakan'ın kurduğu Milli Görüş derin devleti kontrol edip yönetti.


"Türkiye'yi 28 Şubat sürecine menfi sermaye, menfi siyaset, menfi medya soktu"
- ERBAKAN -


28 Şubat sürecinde Refah Partisi Erbakan'ı desteksiz bıraktı. Erbakan'ın yasaklılığından yararlanılarak Fazilet Partisi de ele geçirilmek istendi.


70 yaşından küçükler 12 Mart'ı, 60 yaşından küçükler 12 Eylül'ü, 50 yaşından küçükler 28 Şubat'ı idrak edemezler. Bütün bu süreçleri illüzyoncu medya ve akademiya çarpıtarak topluma yansıttı. O süreçleri okuyacaklar da gerçekleri öğrenemezler.


Erbakan'ın kurduğu Milli Görüş derin devleti Türkiye'yi 28 Şubat sürecine sokan sermayenin 24 bankasını batırdı, Dinç Bilgin'in medyasını elinden aldı, Cem Uzan'ın medya grubunu batırdı, Aydın Doğan Grubunun dişlerini çekti, siyasi partilerini seçim barajının altına soktu. Türkiye'yi AKP iktidarı için dikensiz gül bahçesi yaptı.


Küresel Güç 28 Şubat sürecinde Erbakan'ın önünü kesmek, izini silmek için Tayip Erdoğan ve arkadaşlarını destekledi. Erbakan da Milli Görüş Derin Devleti ile AKP iktidarını kontrol edip yöneterek kalkınma ve savunma projelerini gerçekleştirdi. Türkiye bugünlere böyle geldi.


Erbakan'ın kurduğu Milli Görüş derin devleti ilk hamlede 28 Şubat postmodern darbesine öncülük eden bıçkın generaller Çevik Bir ve Erol Özkasnak'ı emekliye sevk ettirdi. Ondan sonra Türkiye'yi 28 Şubat sürecinden TSK eliyle kurtardı.


İllüzyoncu medya ve akademiya Türkiye'yi 28 Şubat sürecine sokan sermayeyi, siyasi partileri ve sivil toplum kuruluşlarını (beşli çete) suçlamayarak masum gösteriyor. Vur abalıya bütün suçu Türkiye'yi bu süreçten kurtaran orduya yüklüyor.


Orduya mal edilen 28 Şubat süreci dış güdümlü, işbirlikçi "menfi sermaye, menfi medya, menfi siyaset ve sivil toplum kuruluşlarının" işbirliği ile Türkiye'nin sokulmak istendiği bir kaos ve kriz sürecidir. Sanılanın aksine darbeci generalleri emekliye ayırarak ordu süreci bitirdi


Şu soruyu soran ve cevabını veren yok: Muhafazakâr demokrat düşünce ile kurulan AKP nasıl oldu da iktidarda reformist bir parti kesilerek art arda hızla devrim niteliğinde bir değişim dönüşüm gerçekleştirdi?


18 yıllık AKP iktidarında TC'nin Batıcı müstemleke kuruluş felsefesi, Kemalcı vesayet statükosu tümden sarsılarak Selçuklu ve Osmanlı'nın devamı Yeniden Büyük Türkiye doğrultusunda içeride ve dışarıda büyük hamleler yapıldı.


İllüzyoncu medya ve akademiyanın olayları çarpıtarak, yalanları süsleyerek, asılsız hikâyeler uydurarak zihnini iğfal ettiği toplum gerçekler anlatıldığında saçma gibi algılıyor.


***


12 Eylül 1980 sonrasında Turgut Özal ve ANAP, 28 Şubat 1997 sonrasında Tayip Erdoğan ve AKP aynı senaryonun tekrarıydı. Küresel gücün temsilcisi Türkiye'deki İsrail ve Milli Görüş derin devleti aynı ata oynadılar. İkisinde de Milli Görüş derin devleti kazandı.


***


"FİKRİ İKTİDAR OLAMADIK, KENDİMİZİ ANLTAMADIK!"


"Fikri iktidar olamadık, kendimizi anlatamadık" diyen CB Erdoğan Milli Görüş'le fikri iktidar olmak isterken yandaş medyaya da tarizde bulunuyor.


***


Şu salako-palyaço, sünepe YRP Erbakan'ın 10. vefat yıldönümünde canlı, diri bir anma programı yapamadı. Ayasofya'da Kur'an okutup rahmetlik muamelesi yaptı.


***


YÜCE ALLAH'IN İNSANI KENDİ ŞEKLİNDE YARATTIĞININ BİR KANITI!


Hristiyanların Hz. İsa ve Hz. Meryem'i ilah edinmelerini Kur'an ilah insan şeklinde olamaz diye reddetmiyor. Sadece birden fazla ilah olmaz diye itiraz ediyor. Bu da Yüce Allah'ın insanı Kendi şeklinde yarattığının bir kanıtıdır.

DİĞER HABERLER