‘Akıl bir şeyin sonunu düşünmektir’

‘Akıl bir şeyin sonunu düşünmektir’

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil sosyal medya hesaplarından hayat ve ölüm hakkında değerlendirmelerde bulundu. Erbakan’ın "Akıl bir şeyin sonunu düşünmektir" sözünü hatırlatan Geçkil, “Aklını, fikrini, azmini, iradesini, her türlü kabiliyetini bütünüyle kaçınılmaz ölümle sonuçlanacak hayat parantezinde harcayıp ötesi ile ilgilenmeyen insan mezbahane etrafında otlayan kasaplık hayvandan daha bedbahttır.” dedi.

Erbakan’ın "Akıl bir şeyin sonunu düşünmektir" sözünü hatırlatan Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil,  “Aklını, fikrini, azmini, iradesini, her türlü kabiliyetini bütünüyle kaçınılmaz ölümle sonuçlanacak hayat parantezinde harcayıp ötesi ile ilgilenmeyen insan mezbahane etrafında otlayan kasaplık hayvandan daha bedbahttır.” dedi.


"Akıl bir şeyin sonunu düşünmektir"

(ERBAKAN) 


Aklını, fikrini, azmini, iradesini, her türlü kabiliyetini bütünüyle kaçınılmaz ölümle sonuçlanacak hayat parantezinde harcayıp ötesi ile ilgilenmeyen insan mezbahane etrafında otlayan kasaplık hayvandan daha bedbahttır.


Rüyadaki bedenimiz uyanınca yok olur bu bedenle yaşarız. Bu bedenimizi öldüğümüzde mezara gömerler. Melekler başka bir bedenle alıp ya döve döve ya da saygıyla Allah'ın huzuruna çıkarırlar. Hakikatimiz ruhtur, beden ruhun elbisesidir.


DİĞER HABERLER