GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM NE; BİLİR MİSİNİZ?

GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM NE; BİLİR MİSİNİZ?

İllüzyoncu medya ve akademiyanın sıkça dile getirdiği güçlendirilmiş parlamenter sistemin aslında ne olduğunu açıklayan Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil, Millet İttifakı’nın özü olan mutabakata dikkat çekti, CHP ve İyi Parti’nin rollerini anlattı. Okurlarımız için derledik…

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Zeki Geçkil sosyal medya hesaplarından gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. İllüzyoncu medya ve akademiyanın sıkça dile getirdiği güçlendirilmiş parlamenter sistemin aslında ne olduğunu açıklayan Geçkil, Millet İttifakı’nın özü olan mutabakata dikkat çekti, CHP ve İyi Parti’nin rollerini anlattı. Okurlarımız için derledik…


***


Güçlendirilmiş parlamenter sistem ne; bilir misiniz? Türkiye'deki İsrail kontrolünden bir daha çıkmayacak şekilde Eski Türkiye Kemalcı vesayet statükosunun tahkim edilmesi demek.


Millet İttifakının özü Türkiye'deki İsrail'in Eski Türkiye Kemalcı vesayet statükosuna geri dönüş planı mutabakatıdır. Ancak "Son 10 yılda CHP'deki değişim başka bir partide olmamıştır" diyerek Eski Türkiye Kemalcı statükosuna karşı olduğunu ihsas eden Kemal Kılıçdaroğlu ittifak için güvenilmezdir. İttifakın asıl lideri Selanik Dönmelerinin kurduğu ikinci sıradaki İyi Parti'dir.


CHP Millet İttifakı denilen Eski Türkiye Kemalcı vesayet statükosuna geri dönüş mutabakatının stratejik değil taktik ortağıdır. Kılıçdaroğlu'nun CHP'si Erdoğan'ın AKP'si kadar bile Kemalcı değildir. Pelikan Örgütü AKP'yi sürekli Kemalcı çizgiye çekmektedir.


Kılıçdaroğlu'nun CHP'de kilit konumlara getirdiği Selanikli Kemal karşıtları AKP'nin herhangi bir yerinde bile barındırılmazlar. Kılıçdaroğlu Selanikli Kemal'in memleketinde katliam yaptığı bir Dersimlidir.

DİĞER HABERLER